OFICIÁLNE: Hviezda Tottenhamu mieri ku konkurencii. Citizens zaňho vysolili 50 miliónov!

Dlhoočakávané sa napokon stalo realitou. Opora Tottenhamu Hotspur a jeden z najlepších obrancov Premier League mieri do Manchestru City. Tento prestup z neho robí najdrahšieho Angličana histórie.

27-ročný pravý obranca Kyle Walker napokon neodolal vábeniu Citizens a prestupuje za 50 miliónov libier, čo je zhruba 56 miliónov €. Walker bol hráčom “Spurs” od roku 2009 a nasledujúce dve sezóny strávil na hosťovaniach. Zlomový bol pre neho rok 2011, kedy sa po hosťovaní v Aston Ville konečne dokázal presadiť v zostave Tottenhamu. Postupne sa vypracoval na jedného z najlepších krajných bekov súťaže.

50 miliónov libier, ktoré za neho Manchester City utratil, z neho robí najdrahšieho anglického futbalistu histórie. Predbehol tak Raheema Sterlinga (49 miliónov libier) a Johna Stonesa (47,5 milióna libier), zhodou okolností obaja obliekajú dres Citizens. Zároveň sa zaradil k Davidovi Luizovi na prvé miesto najdrahších prestupov medzi obrancami. Ten v roku 2014 odišiel za rovnakú sumu z Chelsea do PSG.

Walker podpísal na Etihad Stadium 5-ročný kontrakt: “Som nadšený prestupom do City a nemôžem sa dočkať začiatku. Pep Guardiola je jeden z najuznávanejších trénerov na svete a cítim, že mi môže pomôcť, aby som svoju hru dostal na novú úroveň,” neskrýval nadšenie už bývalý hráč Tottenhamu.

Po brankárovi Edersonovi Moraesovi z Befincy a Bernardovi Silvovi z Monaca sa tak stal treťou veľkou posilou klubu z Manchestru v tomto prestupovom období.

Kyle Walker

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter