OFICIÁLNE: Klopp získal posilu ako hrom. Do Liverpoolu mieri hviezdny Brazílčan!

Hoci Liverpool FC v tejto sezóne nevyhral žiadnu trofej, ročník z hľadiska viditeľného herného progresu môžu kompetentní v klube hodnotiť pozitívne. Mužstvo Jürgena Kloppa sa svojím ofenzívnym poňatím hry prebojovalo až do finále Ligy majstrov.

V ďalšej sezóne nemecký manažér bude chcieť určite potvrdiť, že zlepšené výsledky “The Reds” neboli náhodné a k dobrej hre bude chcieť určite pridať aj nejaký ten pohár. Kľúčovou úlohou bývalého kouča Borussie Dortmund bude udržať gro tímu pokope a vystužiť káder zaujímavými posilami.

Po tom, čo klub takmer s určitosťou opustí nemecký defenzívny záložník Emre Can, sa v spojitosti s Liverpoolom spomínalo niekoľko zaujímavých mien. Klopp už však náhradu za 24-ročného Cana našiel. Podľa francúzskej televízie SFR a britského denníka The Mirror totiž na Anfield prichádza rovnako starý brazílsky stredopoliar Fabinho z AS Monaco. Informáciu už na sociálnych sieťach potvrdil aj samotný Liverpool FC.

Fabinho, ktorý bol jedným z najžiadanejších futbalistov posledných prestupových období, by mal do anglického mužstva prestúpiť za približne 50 miliónov €. Najmä minulé leto sa o Fabinha doslova strhla bitka a najväčší záujem mal mať Manchester United.

Bývalý defenzívny štít záložnej formácie monackého klubu bol jedným z kľúčových hráčov AS pri fantastickej sezóne 2016/17, v ktorej “Kniežatá” dokázali vyhrať francúzsku Ligue 1 a v Lige majstrov sa prebojovali až do semifinále. Po Nabym Keitovi z Lipska sa tak Fabinho stáva druhou zvučnou posilou Liverpoolu pre nasledujúcu sezónu.

Zdroj: Mirror.co.uk, Twitter | Foto: Twitter