Oficiálne: Koniec muža, ktorého CR7 môže prekonať až v roku 2029!

Cristiano Ronaldo je mužom, ktorému prekonávanie rekordov nie je cudzie a vlastne práve ony sú jeho hlavným palivom, ktoré ho ženie neustále vpred. Avšak na tento rekord bude pri všetkej úcte k nemu zrejme prikrátky aj on.

Po septembrovom dvojzápase vrámci kvalifikácie o EURO 2024 sa rozhodol ukončiť reprezentačnú karéru a zároveň aj kariéru ako-takú 43-ročný stopér a od roku 2010 kapitán reprezentácie Andorry Ildefons Lima.

V čom spočíva jeho rekord? Medzi jeho prvým a posledným zápasom v najcennejšom drese uplynulo neskutočných 26 rokov, 2 mesiace a 20 dní. To je úplný svetový rekord. Dnes pri debute 22. júna 1997 skóroval pri prehre 4:1 v Estónsku, svoje posledné minúty odohral s kapitánskou páskou vo Švajčiarsku, kde však po 23 minútach odstúpil pre zranenie.

Lima celkovo odohral 143 reprezentačných stretnutí, čo je viac, než má napríklad náš rekordér Marek Hamšík a je len tesne za TOP 10 Európanov, ktorí majú na konte 150+ zápasov.

Na klubovej úrovni už v tejto sezóne nehral, tú ukončil už po minulom ročníku. Behom nej hral aj v Taliansku, Španielsku, Grécku, Švajčiarsku či dokonca v Mexiku, zvyčajne však v druhých ligách. Od roku 2012 hral v andorrských kluboch, minulú sezónu hral za Andorru B v nižšej španielskej lige.

Ak by chcel tento rekord prekonať už spomínaný Ronaldo, musel by v reprezentačnom drese vydržať minimálne do 10. novembra 2029, v tom čase by mal už 44 rokov a 8 mesiacov.

Zdroj: Transfermarkt, Wikipedia | Foto: Instagram