OFICIÁLNE: Legenda AS Rím má nový klub. Hrať bude v slávnom tíme.

Priaznivci AS Rím nemajú v poslednom období veľa dôvodov na úsmev. Fanúšikovia by radi privítali v kádri nové hviezdne mená, lenže aktuálne sa deje presný opak. Klub opustili v lete také mená ako Stephan El Shaarawy, Luca Pellegrini, Konstantinos Manolas a Daniele de Rossi.

Poslednému menovanému skončila zmluva vo “večnom meste” 30. júla a tak sa stal voľným hráčom. To využil slávny argentínsky tím Boca Juniors, ktorý od začiatku avizoval enormný záujem o podpísanie 36-ročného Taliana. Vo štvrtok bol už de Rossi v Argentíne až napokon včera klub oficiálne potvrdil jeho príchod. “Je skvelé pre Argentínsky futbal mať hráča ako de Rossi,” povedal do médií prezident Bocy Daniel Angelici. “Ak majster sveta povie, že chce ukončiť kariéru vo vašom klube, ste na to veľmi hrdý,” dodal Angelici.

Detaily zmluvy zatiaľ jasné nie sú. Špekuluje sa o krátkodobom kontrakte na dve sezóny, avšak či tomu tak bude uvidíme v najbližších dňoch. De Rossi, ktorý sa v Ríme stal legendou klubu, odohral za AS úžasných 616 zápasov, v ktorých strelil 63 gólov, ku ktorým si pripísal 54 asistencií. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí dvojnásobné víťazstvo v Talianskom pohári, trofej v Talianskom superpohári a samozrejme titul majstra sveta s Talianskom v roku 2006.

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter