OFICIÁLNE: Monaco a Sevilla so zaujímavou rošádou svojich hviezd!

Kým jeden klub nakupuje hráčov ako v supermarkete, ten druhý o nich prichádza. Zatiaľ čo Sevilla toto leto získala do svojich radov už 14 nových posíl, Monaco prišlo až o 10 svojich hráčov. Dnes si však oba kluby “vymenili” dvojicu futbalistov.

Lež nebola to výmena v zmysle jedného transferu, ktorý by zahrňoval oboch futbalistov. Uskutočnili sa 2 klasické prestupy. Do Monaka zamieril 29-ročný útočník Wissam Ben Yedder, ktorého odchod z Andalúzie je menším prekvapením, keďže Francúz nastrieľal v uplynulej sezóne La Ligy až 18 gólov a na ďalších 9 prihral. Lenže Monako položilo na stôl 40 miliónov a Ben Yeddera si zaviazalo do roku 2024. Ten by mal nahradiť odchádzajúcu hviezdu “kniežat” Radamela Falcaa.

Na opačnú stranu zas putuje perspektívny krídelník Rony Lopes, za ktorého Sevilla zaplatila čiastku okolo 20 miliónov eur. 23-ročný Portugalčan s brazilskými koreňmi podpísal na štadióne Rámona Sáncheza Pizjuána 5-ročný kontrakt. Lopes doplatil v Monaku na nevýraznú minulú sezónu, keď v 24 ligových stretnutiach zaznamenal bilanciu 2+2 a nenadviazal tak na svoju famóznu sezónu 2017/18 keď v 38 zápasoch Ligue 1 strelil 15 gólov a na ďalších 7 prihral. Uvidíme, či sa obom hráčom bude dariť v ich nových pôsobiskách.

Zdroj: Goal.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter