OFICIÁLNE: Mužský tenis má najmladšiu jednotku v histórii!

O tomto mene sme písali už na jar, keďže viackrát dokázal veľmi milo prekvapiť. Ak sa očakávalo, že na tenisový trón vystúpa Alexander Zverev či Stefanos Tsitispas, zatiaľ sa to nestalo. Samozrejme, obaja majú ešte dosť času stať sa jednotkami.

V tejto chvíli má však tenisový svet novú svetovú jednotku. K 12.9.2022 sa po triumfe na US Open stal kráľom mužského tenisu len 19-ročný Španiel Carlos Alcaraz. Presnejšie povedané, vo veku 19 rokov, 4 mesiace a 7 dní. Tým o viac ako rok prekonal doteraz najmladšíu jednotku, ktorou bol Leyton Hewitt.

Mladému Španielovi do určitej miery pomohla neúčasť Djokoviča na dvoch veľkých turnajoch, rovnako tak neudeľovanie bodov za Wimbledon. No nemožno zabúdať na to, že skutočne predvádzal po celý rok fantastické výkony, a keďže v roku 2021 ešte taký známy nebol a veľké úspechy nedosahoval, tento rok rebríčkom len a len stúpal.

Na US Open vyhral tri duely v rade 3:2 na sety, behom ktorých strávil na kurte približne 14 hodín, aby vo finále zdolal čerstvú svetovú dvojku Nóra Caspera Ruuda v štyroch setoch 6:2, 4:6, 7:6 a 6:3. Nórsko si tak na možnú prvú jednotku v národnej histórii musí počkať.

Bláznivý úspech: České tenistky navždy prepísali históriu!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený US Open (@usopen)

Zdroj: ATP | Foto: Instagram/Carlitosalcarazz (1) (2)