OFICIÁLNE: Nela Lopušanová nebude z TOHOTO dôvodu štartovať na MS v hokeji!

Slovenské hokejistky sa v týchto dňoch stretli v prípravnom kempe, hoci šampionát 1A divízie sa koná až v druhej polovici augusta. Hostiť ho bude Čína a medzi elitu postúpia dve zo šiestich reprezentácii.

Okrem Slovenska a domácej Číny, ktorá je zároveň nováčikom postupujúcim z 1B divízie, sa na šampionáte predstavia aj Dánky, ktoré vypadli a trio Nórsko, Holandsko a Rakúsko. Tentokrát sa medzi elitu posunú až dve krajiny, ktoré nahradia zostupujúce Maďarky a Francúzky. Posledná krajina zostúpi a bude nahradená Južnou Kóreou, ktorá vyhrala 1B divíziu.

Šance Sloveniek sa, žiaľ, o niečo znížia, hoci tréner reprezentácie verí, že i tak sa pobijeme v nesmierne vyrovnanej divízii o jednu z dvoch miesteniek. Dôvodom je neúčasť Nely Lopušanovej.

Stále len 15-ročná Žilinčanka už minulý rok získala ocenenie pre najlepšiu hráčku na MS U18 elitnej divízie, následne strelila hneď niekoľko gólov aj v prípravných dueloch na seniorskej úrovni. Vekovo bola pritom suverénne najmladšia.

Na šampionáte sa však zúčastniť nemôže, keďže rovnako ako u mužov, aj u žien platí, že šampionátov pod hlavičkou IIHF sa smú zúčastniť len hráči (hráčky), ktorí majú v deň úvodného zápasu najmenej 18 rokov, prípadne najmenej 16 rokov a IIHF schváli výnimku, o ktorú zväz požiada.

To sa však Lopušanovej netýka, pretože v čase majstrovstiev sveta 1A divízie bude mať len 15 rokov a 6 mesiacov.

Zdroj: Šport | Foto: Twitter