OFICIÁLNE: Opora Paríža Saint-Germain prestupuje do talianskeho Juventusu!

Paríž Saint-Germain je počas tohto leta najväčšou rybou v prestupových vodách futbalu. Nie, že by bolo PSG príliš aktívne, veď do tímu zatiaľ prišli len traja hráči, avšak prestup Neymara do tohto francúzskeho klubu sa navždy zapíše do histórie.

Z klubu už ale niekoľko hráčov odišlo a dnes tím opustila jedna z najväčších opôr posledných sezón – Blaise Matuidi. 30-ročný francúzsky stredopoliar dnes prešiel lekárskou prehliadkou v Turíne a už mu tak nič nebráni prestúpiť do miestneho Juventusu. Matuidi sa netajil tým, že chce z PSG odísť a skúsiť novú výzvu. Tou bude v nasledujúcom ročníku talianska Serie A.

“Stará dáma” by mala Parížu zaplatiť za Matuidiho približne 20 miliónov eur plus bonusy. Juventus bol blízko prestupu reprezentanta Francúzska už minulý rok, avšak dohoda stroskotala v posledných hodinách prestupového obdobia, pretože PSG by už za futbalistu nebolo schopné nájsť náhradu. Matuidi patril v minulom ročníku k najvyťaženejším hráčom parížskeho klubu, keď nastúpil do drvivej väčšiny zápasov Ligue 1 a odohral všetky stretnutia PSG v Lige majstrov. Blaise Matuidi je tak desiatou posilou Juventusu v tomto prestupovom období a jeho zmluva by mala mať trvanie 3 roky.

Blaise Matuidi po lekárskej prehliadke v Turíne

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter