Oficiálne potvrdené: Ďalšia dlhá pauza pre tenisovú legendu!

Vek a s ním prichádzajúce zranenia nezastaví žiaden športovec, pričom tenisti sú na najrôznejšie zdravotné problémy obzvlášť náchylní. Komplikácie sa pochopiteľne nevyhýbajú ani legendám.

Už 38-ročný držiteľ nespočetného množstva tenisových rekordov Roger Federer oficiálne ohlásil, že vynechá takmer štyri mesiace aktuálnej sezóny. Naposledy sa predstavil v charitatívnej exhibícii spoločne s Rafaelom Nadalom, no teraz sa musí podrobiť operačnému zákroku kolena, ktoré ho vyradí z hry nielen na celú antukovú sezónu, vrátane jej vrcholu – grandslamu French Open (koná sa na prelome mája a júna).

Okrem grandslamu a antukových turnajoch série “Masters 1000” v Monte Carle, Madride a Ríme taktiež vynechá aj blížiace sa dva slávne americké turnaje v Indian Wells a Miami na tvrdom povrchu. Fanúšikov však ubezpečil, že na trávovú sezónu, počas ktorej je na programe aj jeho najobľúbenejší turnaj – Wimbledon, bude späť. V správnosti tohto rozhodnutia ho utvrdili konzultácie s lekárom.

Najúspešnejší tenista všetkých čias sa takto rozhodol zrejme aj z toho dôvodu, že v lete nás čaká olympiáda v Tokiu, pričom práve olympijské zlato z dvojhry je posledná cenná trofej, ktorá mu v jeho ohromnej zbierke chýba. V štvorhre ju totižto získal v roku 2008 spoločne s Wawrinkom. A vzhľadom k jeho veku je to už skutočne posledná možnosť, kedy na najcennejší kov môže dosiahnuť. Mnohí sa domnievajú, že práve tokijská olympiáda je zrejme hlavný (alebo aspoň veľmi významný) dôvod, prečo ešte stále neukončil kariéru.

Federer na olympijských hrách:

  • 2000 – 19 rokov, nenasadený, 4. miesto, vypadnutie v semifinále s Tommym Haasom a prehra o 3. miesto s Arnaudom Di Pasqualem
  • 2004 – 23 rokov, nasadená 1, vypadnutie v 2. kole s Tomášom Berdychom
  • 2008 – 27 rokov, nasadená 1, vypadnutie vo štvrťfinále s Jamesom Blakeom
  • 2012 – 31 rokov, nasadená 1, prehra vo finále s Andym Murrayom
  • 2016 – 35 rokov, neštartoval kvôli dlhodobému zranenie, pre ktoré nehral až 6 mesiacov

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter