OFICIÁLNE POTVRDENÉ: Nemožné sa stalo skutočnosťou, Cr. Ronaldo v Reale skončil!

Mnohí tomu neverili a považovali to iba za výmysel médií. Ten výmysel sa napokon stal skutočnosťou. Cristiano Ronaldo prestupuje do Juventusu. Real Madrid to v utorok v popoludňajších hodinách oficiálne oznámil prostredníctvom svojho webu a všetkých sociálnych sietí. 

Portugalský kapitán podpísal s Juventusom zmluvu do roku 2022 a prestupová čiastka napokon činí 105 miliónov eur. Cristiano Ronaldo počas deviatich rokov v hlavnom meste Španielska odohral v bielom drese 438 zápasov, v ktorých skóroval 451-krát, čo činí priemer viac ako jedného gólu na zápas.

S Realom Madrid získal 4 poháre Ligy majstrov, tri ligové tituly a množstvo ďalších trofejí. V oficiálnom stanovisku klubu sa píše:

“Real Madrid CF oznamuje, že na základe vôle a želania vyjadreného Cristianom Ronaldom, súhlasil s jeho prestupom do Juventusu FC. 

Dnes chce Real Madrid vyjadriť našu najväčšiu vďačnosť hráčovi, ktorý dokázal, že je najlepším na svete a ktorý definoval jeden z najjasnejších momentov v histórii nášho klubu a svetového futbalu.

Okrem vybojovaných titulov, trofejí a víťazstiev, ktoré počas týchto deviatich rokov získal, bol Cristiano Ronaldo príkladom odhodlania, pracovitosti, zodpovednosti, talentu a zlepšenia.

V histórii Realu Madrid sa stal najlepším strelcom so 451 gólmi v 438 zápasoch. Celkom 16 titulov, vrátane 4 trofejí Ligy majstrov, z toho 3 po sebe idúcich a 4 v posledných 5 sezónach. Z individuálneho hľadiska získal s Realom Madrid 4 Zlaté lopty, 2 ocenenia The Best a 3 Zlaté kopačky.

Pre Real Madrid bude Cristiano Ronaldo vždy jedným z jeho veľkých symbolov a jedinečným referenčným číslom pre budúce generácie. 

Real Madrid bude vždy váš domov.”

Zdroj: Realmadrid.com, Marca.com | Foto: Twitter