OFICIÁLNE POTVRDENÉ: Slovenský reprezentant mieri do anglického Southamptonu!

Prestup slovenského hráča do špičkového anglického klubu sa udeje málokedy, avšak občas predsa len takáto významná situácia nastane. A nastala aj dnes, pretože radosť futbalovým fanúšikom pod Tatrami svojím prestupom na ostrovy spravil Šimon Kozák.

Šimon Kozák, 17-ročný hráč Spartaku Trnava, totiž podpísal trojročnú zmluvu s anglickým Southamptonom FC, ktorý sa pýši jednou z najlepších mládežníckych akadémií v Británii. Veď z jej radov vyšli hráči ako Gareth Bale, Alex Oxlade-Chamberlain, Adam Lallana, Luke Shaw či Theo Walcott a za posledné tri roky vyprodukovali a predali futbalistov v hodnote zhruba 200 miliónov €. Slovenský reprezentačný obranca do 17 rokov tak bude mať možnosť časom nakuknúť do samotnej Premier League. “Svätci” skončili minulý rok v najvyššej anglickej súťaži na solídnom ôsmom mieste.

“Šimon je víťazný typ a líder. Vyniká veľkým talentom a profesionalitou . Vlani hrával v reprezentačných výberoch s o rok staršími spoluhráčmi a aj tam patril k najlepším a práve týmto zaujal aj v Anglicku,” povedal na adresu Kozáka Roman Vojtek z agentúry Stars & Friends, ktorá jeho prestup realizovala.

Šimon Kozák pri podpise zmluvy

K prestupu sa vyjadril aj samotný mladý slovenský reprezentant: “Myslím, že medzi moje prednosti patrí rýchlosť, darí sa mi v osobných súbojoch, dúfam, že to, čo viem, ukážem aj v Anglicku. Mám sa ešte toho veľa čo učiť a čo zdokonaľovať a preto sa veľmi teším z tejto fantastickej príležitosti. Mám radosť, že si ma v Southamptone vybrali.”

Šimon Kozák

Zdroj|Foto: Facebook, Twitter