OFICIÁLNE: PSG podpisuje hviezdu Evertonu.

0
2

Paríž St. Germain má už teraz dosť hviezdny tím na to, aby sa pokúsil o väčší úspech v Lige Majstrov. Vedenie klubu však zjavne tento pocit nemá a chce priviesť do svojho tímu ďalšie výrazné posily. Tentokrát ulovili veľkú oporu Evertonu.

Idrissa Gueye dnes po úspešnom absolvovaní zdravotnej prehliadky oficiálne prestupuje do metropoly Francúzska. Za 29-ročného stredopoliara zaplatia Parížania klubu z Premier League 32 miliónov eur. Senegalčan dostal zmluvu do roku 2023. Gueye bol s prestupom do Parku princov silne prepojený už v januárovom prestupovom období, keď dokonca Paríž poslal na Merseyside oficiálnu pounku vo výške 26 miliónov eur. To sa ale Evertonu málilo a rodák z Dakaru tak ostal sklamaný.

Gueye odohral za “Tofees” počas troch sezón 108 zápasov, v ktorých zaznamenal 4 góly a 5 asistencií. Väčšinu času odohral v defenzívnej časti stredu poľa a bol dôležitým pilierom svojho klubu v Premier League. Je však otázne, či sa stane dôležitou časťou aj v PSG, keďže v strede poľa bude čeliť konkurencii v podobe Andera Herreru, Leandra Paredesa a Marca Verattiho.

Zdroj: Telegraph.uk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter