OFICIÁLNE: PSG prichádza o ďalšieho hráča. Hrať bude v Nemecku.

Paríž St. Germain v lete výrazne posilnil svoj káder. Do tímu prišlo mnoho prvotriednych futbalistov ako napríklad Ander Herrera alebo Idrissa Gueyé. Na druhej strane opustil francúzsky tím gólman Gianluigi Buffon a nasledovať ho bude aj jeho bývalý kolega.

Kevin Trapp by sa v minulej sezóne musel uspokojiť s pozíciou brankárskej trojky, keďže Alphonse Areola a spomínaný Buffon vytvorili silné obsadenie na tomto poste. S touto pozíciou však nemecký brankár nebol vôbec spokojný a odišiel na hosťovanie do Eintrachtu Frankfurt. Tam sa stal jednoznačnou jednotkou a predvádzal spoľahlivé výkony. Vedenie tímu z Bundesligy sa tak po skončení sezóny pokúšalo podpísať Trappa natrvalo. Teraz sa im to podarilo.

Hoci po odchode Buffona do Juventusu sa špekulovalo, či ho vôbec vedenie Parížanov pustí, teraz boli tieto špekulácie vyvrátené. Trapp podpísal s “orlami” 5-ročný kontrakt; do Paríža poputuje 7 miliónov eur. 29-ročný gólman sa tak vracia do známeho prostredia. Okrem minulej sezóny pôsobil vo Frankfurte medzi rokmi 2012 a 2015. Opäť sa tak stane neotrasiteľnou jednotkou v tomto tíme.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter