OFICIÁLNE ROZHODNUTIE O HRÁČOCH Z KHL: SLOVENSKO NA MS 2023 … !

Slovensko každoročne reprezentovali na šampionátoch a neraz hrali prvé husle práve hokejisti z KHL, ktorých kvalita je nespochybniteľná. Boli aj súčasťou nášho bronzového celku zo ZOH 2022.

Aktuálna situácia v západnej Európa je ale taká, že Rusko je považované za agresora a hráči z KHL, ktorá vždy bola pýchou Ruska, určitým nástrojom propagácie krajiny, ktorá rozpútala konflikt na Ukrajine.

Napriek tomu sa Miroslav Šatan ako prezident SZĽH, rovnako ako jeho ďalší členovia držali od otázky, či na MS 2023 budú hráči z KHL pozvaní, čo najviac stranou. Prišla však chvíľa, kedy sa už muselo rozhodnúť. A definitíva je taká, že Slovensko hráči z KHL na MS 2023 neposilnia.

Témou minulého i súčasného obdobia bola účasť hráčov pôsobiacich v KHL v národnom tíme počas prípravy na MS a neskôr aj na šampionáte v Tampere a Rige. Vedenie národného tímu a hokejisti z KHL spoločne dospeli k nasledovnému stanovis, ktoré zdieľala oficiálna stránka slvoenského hokeja Hockey Slovakia.

„Posledné týždne sme viedli dlhú debatu s hráčmi z KHL. Vždy radi a s hrdosťou reprezentovali našu krajinu. Majú výkonnosť na to, aby mohli bojovať o účasť v záverečnej nominácii na majstrovstvá sveta. Počas debát sme dospeli k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu na majstrovstvá sveta bude lepšie, ak v tejto sezóne hráčov z KHL z účasti na šampionáte vynecháme.

Slovensko tak nebudú reprezentovať s istotou brankári Adam Húska, Patrik Rybár a
Július Hudáček, podobne tak hráči Michal Krištof, Adam Liška, Tomáš Jurčo, Michal Čajkovský a Christián Jaroš.

ROZHODNITE AJ VY: KTO TVORÍ NAJLEPŠIU PÄŤKU SLOVENSKEJ HISTÓRIE?

Zdroj: Hockey Slovakia | Foto: YouTube