OFICIÁLNE: Španielská legenda dnes oznámila koniec kariéry.

Fernando Torres dnes na sociálnej sieti Twitter oznámil svoj definitívny koniec futbalovej kariéry. Víťaz Majstrovstiev sveta z roku 2010 vysvetlí podrobnosti tohto rozhodnutia v nedeľu 23. júna na tlačovej konferencii v Tokiu.

Počas svojej 18-ročnej kariéry Torres obliekal dresy piatich rôznych klubov – Atlético Madrid, FC Liverpool, FC Chelsea, AC Miláno a Sagan Tosu. Status legendy dosiahol v Atléticu Madrid, kde odohral dovedna 350 zápasoch, v ktorých strelil 121 gólov.

Torres Chelsea

Na klubovej úrovni dokázal “El Nino” zodvihnúť nad hlavu niekoľko významných trofejí. V sezóne 2017/18 vyhral s Atléticom Európsku ligu UEFA, rovnakú súťaž ovládol v drese Chelsea v sezóne 2012/13. Sezónu predtým slávil s “The Blues” celkové víťazstvo v najprestížnejšej Európskej klubovej súťaži – Lige Majstrov, ku ktorému pridal aj trofej v FA Cupe.

Čo sa týka medzinárodnej úrovni, aj tam Torres vyhral prakticky všetko čo mohol. Vo finále Eura 2008 vsietil víťazný gól Nemecku, na rovnakom šampionáte o 4 roky neskôr opäť dvíhal nad hlavu trofej Majstra Európy. Najvýznamnejšiu trofej získal Torres v roku 2010, keď Španielsko získalo titul majstra sveta. Celkovo odohral za reprezentáciu “La Roja” 110 zápasov, v ktorých zaznamenal 38 presných gólov.

Torres majster sveta

V júli 2018 zmenil Fernando Torres kontinent keď sa presťahoval z Madridu do japonského tímu Sagan Tosu, kde však v minulej sezóne strelil v 17 zápasoch iba 3 góly. Ešte horšiu štatistiku má Španiel v kalendárnom roku 2019, keď sa v 11 stretnutiach nedokázal presadiť ani raz. Napriek tomu, môže byť Torres so svojou bohatou kariérou nadmieru spokojný.

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter