OFICIÁLNE: Španielsky útočník Fernando Torres podpísal zmluvu s novým klubom!

Fernando Torres, žijúca a stále hrajúca legenda madridského Atlética, ešte počas sezóny 2017/18 avizoval, že tento ročník bude jeho posledným v drese “Los Colchoneros”.

Rozlúčiť s klubom sa mu podarilo naozaj ukážkovo – vo svojom poslednom zápase v sezóne nastúpil proti Eibaru s kapitánskou páskou na ruke a napokon strelil dva góly. Atléticu sa taktiež podarilo získať trofej pre víťaza Európskej ligy a lúčenie Fernanda Torresa bolo o to sladšie.

Hoci sa čas 34-ročného útočníka v pruhovanom červeno-bielom drese k 1. júlu naplnil, rodák z Fuenlabrady nezostal bez klubu dlho. Dnes sa totiž oficiálne stal posilou japonského tímu Sagan Tosu, ktorý pôsobí v miestnej najvyššej súťaži. V ligových zápasoch si tak zmeria sily s ďalšou legendou španielskeho futbalu Andrésom Iniestom, ktorý nedávno prestúpil do Visselu Kobe.

“Mal som ponuky z celého sveta, no môj nový tím bude Sagan Tosu. Sagan Tosu bol jedným z prvých klubov, ktorý o mňa prejavil záujem. Presvedčili ma svojím športovým projektom. Myslím, že Japonsko a japonska liga bude skvelou skúsenosťou,” povedal pre denník Marca Fernando Torres.

Zdroj: Irishexaminer.com | Foto: Twitter