OFICIÁLNE VYHLÁSENIE vedenia Barcelony: Snaží sa klub ešte vôbec získať Coutinha?

Katalánska Barcelona sa po odchode Neymara do PSG okamžite zamerala na niekoľko hráčov, ktorí by mohli brazílsku superstar nahradiť. Klub sa snažil priviesť najmä dvojicu Ousmane Dembélého z Borussie Dortmund a Philippe Coutinho z Liverpoolu.

Zatiaľ čo 20-ročného francúzskeho reprezentanta Barcelona do klubu napokon priviedla, boj o 25-ročného Brazílčana bol ďaleko komplikovanejší. S príchodom Dembélého sa u fanúšikov “Blaugranas” vynorili otázky, či sa vedenie ešte vôbec snaží priviesť Coutinha, keďže Neymara by mal pri dvojici Messi-Suárez nahradiť práve bývalý hráč Dortmundu. K celej situácii sa vyjadril športový riaditeľ katalánskeho klubu Roberto Fernández a uviedol veci na pravú mieru: “Je pravdou, že rokujeme o hráčovi a snažíme sa ho získať. Dúfame, že dosiahneme dohodu a predstavíme nového hráča,” povedal Fernández pre agentúru Reuters na margo Coutinha.

Philippe Coutinho

Fernández sa vyjadril aj k snahe o získanie stredového záložníka Jeana Michaëla Seriho z OGC Nice: “Seri je úplne vylúčený. Po pokojnom analyzovaní sme sa rozhodli, že našou prioritou boli iné pozície. Mám v úmysle podpísať iného hráča, ak to bude možné, dvoch.” Hoci sa objavili špekulácie, že Coutinho odohrá nasledujúcu sezónu ešte v Liverpoole, zdá sa, že kluby sa napokon budú snažiť dospieť k dohode ešte toto leto. “The Reds” už totiž hľadajú náhradu v Monacu, a to v podobe Thomasa Lemara, za ktorého mali “Kniežatám” ponúknuť 60 miliónov libier.

Ďalšou indíciou k prestupu je údajné zranenie chrbta Philippeho Coutinha, pre ktoré doposiaľ v prebiehajúcej sezóne za Liverpool nenastúpil. Paradoxom však je, že Coutinho odcestoval na reprezentačný zraz, no podľa lekára brazílskej reprezentácie je hráč úplne v poriadku a je pripravený nastúpiť.

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter