Slovenský hokej sa aktuálna otriasa v základoch. Môže za to šokujúce vyhlásenie Martina Pospíšila, ku ktorému sa pridal aj Miloš Fafrák. Tlačová konferencia po MS juniorov sa tak niesla aj v tomto duchu a možnosť vyjadriť sa k danej veci dostal aj tréner Ernest Bokroš, spoločne s kapitánom mužstva Martinom Fehérvárym, ktorého doprevádzal aj Marek Korenčík.
Celá tlačová konferencia začala vyjadrením hlavného trénera k účinkovaniu mužstva na Majstrovstvách sveta, ktoré zhodnotil veľmi stručne. K hodnoteniam pridali svoje slová aj obaja spomínaní hráči. Potom nasledovali otázky novinárov k udalostiam, ktoré sa dostali na povrch len pár hodín dozadu.
Dvojica reprezentantov sa však nepridala k svojim spoluhráčom a skonštatovali, že nie je dobré vynášať takéto veci z kabíny. Na druhej strane viacero vecí, ktoré prehlásil Martin Pospíšil, priamo či nepriamo potvrdili.
“V prvom rade sa chlapci vyjadrili o turnaji, no bola to ich súkromná záležitosť. Nevedeli sme o ich pláne. Či s tým súhlasíme je ťažká otázka,” skonštatoval kapitán Feherváry: “Nemám k tomu čo čo viac dodať. Osobne si myslím, že tieto veci sa nemali vyniesť z kabíny, mohlo sa to vyriešiť inak, no stalo sa. Myslím si, že je to ich vlastný názor,” dodal Korenčík.
“Ja, Filip Krivošík a Adam Liška sme sa postavili za nomináciu Martina. Nechcem to však rozoberať detailnejšie. Martin už spomenul veľa vecí,” povedal kapitán SR U20 a dodal: “Napätie bolo z jedného dôvodu, začali sme totiž prehrami. Tá nálada ide potom dole. To bolo hlavným impulzom napätia.”
Obaja skonštatovali, že s Martinom Pospíšilom a Milošom Fafrákom neboli od uverejnenia ich statusov v kontakte. Celé vyjadrenie však rozobrali s inými spoluhráčmi, no o tom na verejnosti hovoriť nechceli. Video z tlačovej konferencie a všetky vyjadrenia si môžete pozrieť nižšie.
Tlačovka k MS juniorov a k statusom Pospíšila a Fafráka
Zdroj: TA3 | Foto: Facebook.com | Video: Facebook/sport.sk