Ohromná výzva: Prijme Guardiolu šokujúcu ponuku?

Pep Guardiola je zrejme najúspešnejším trénerom tohoto storočia, veď v FC Barcelone, Bayerne Mníchov i Manchestri City získava trofej za trofejou. Vo všetkých týchto kluboch mal síce voľnú ruku a mohol získavať aj drahšie posily, no nik mu nemôže uprieť jeho trénerskú genialitu.

Avšak, samotný Guardiola niekoľkokrát priznal, že si vie predstaviť v budúcnosti prijať i ďalšie výzvy. „Nevylučujem, že moja ďalšia pozícia bude pri nejakom národnom tíme,“ v minulosti prezradil Pep. A práve taká sa mu mala naskytnúť v túto chvíľu. Podľa dostupných informácií mu ponúka brazílsky futbalový zväz 10 miliónov eur ročne, pričom by ho rád angažoval od januára 2023.

Totižto súčasný tréner Adenor Leonardo Bacchi, známy ako Tite, ktorý prevzal brazílsku reprezentáciu v júni 2016, skončí v decembri 2022 po šampionáte v Katare. Guardiola má zmluvu v Manchestri City platnú do júna 2023 a Citizens by si ho veľmi radi určite poistili na dlhšiu dobu, no vzhľadom k tejto ponuke môže dôjsť k prípadnej dohode o predčasnom ukončení spolupráce. Ponuka viesť Brazíliu sa nenaskytá každý deň. Naopak, existuje alternatíva, že Brazília by počkala na Guardiolu do júla 2023. Predsa len, na takú osobnosť sa oplatí počkať.

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Instagram/Mrpepguardiola