Ohromný prepad: Mal byť hviezdou, dnes hrá len … !

Mať ohromný potenciál neznamená, že budete veľkou hviezdou. Niektorí futbalisti ho dokážu využiť, iní veľmi nie. A potom je tu špeciálna kategória, do ktorej spadá aj niekdajšia veľká nádej anglického futbalu.

Ak vám meno Curtis Anderson nič nehovorí, nie ste sami. Tento 21-ročný talent mal byť dnes brankárom niektorého z celkov v Premier League, no pôsobí len v siedmej najvyššej anglickej lige. Veľký prepad nemyslíte?

V roku 2017 bol zaradený do TOP XI najtalentovanejších teenagerov v Anglicku, veď v tom roku dokázal vychytať Anglicku titul majstrov sveta do 17 rokov a taktiež striebro na EURE U17. Patril Manchestru City a aj keď bolo jasné, že prepracovanie sa medzi tri žrde Citizens bude ťažko realizovanteľné, bola tu reálna možnosť, že časom sa presadí v nejakom inom tíme.

Avšak, v marci 2019 sa stal voľným hráčom a zamieril do USA. Po roku sa vrátil a šťastie skúšal v League One ako brakár Wycombe. Opäť neúspešne. Teraz je jeho zamestnávateľom amatérsky klub Lancaster City a je málo pravdepodobné, že by sa ešte niekedy dokázal prepracovať do nejakého poprednejšieho klubu. Zaujímavý príbeh talentu, ktorý bol v spomínanej XI aj s Trentom Alexandrom-Arnoldom, Philom Phodenom a ďalšími esami.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter/Curtis Anderson