Okolo FC NItry ostalo ticho: Realita je oveľa horšia, než sa očakávalo!

Ešte v sezóne 2020-21 bojovali futbalisti Nitry, napríklad aj s Erikom Jendriškom, o udržanie sa medzi elitou. Vo Fortuna lige ale napokon tradičný klub skončil posledný, navyše nesplnil ani licenčné podmienky pre II. ligu.

V sezóne 2021-22 hral tak len III. ligu západ, a to zrovna v čase, keď bolo pred reorganizáciou a približne polovica ligového pelotónu musela vypadnúť do IV. ligy západ (Majstrovstvá regiónu).

V Nitre ale táto situácia nevyvolala reakciu v zmysle “zachráňme klub a vráťme mu dôstojnosť”. Klub dokonca na prvý duel ani nevycestoval a hrozil mu zánik. To sa napokon nestalo, no jeho dres obliekli v úvode sezóny všetci, ktorí mali “ruky a nohy”. Do klubu prišli na hosťovanie aj hráči z malých okolitých klubov.

Košice už vo Fortuna lige sú: Ktoré ďalšie ľuďom najviac chýbajú medzi elitou?

V závere jesene ale prišli i víťazstvá a zdalo sa, že by FC Nitra mohla na jar trošku povyskočiť smerom k stredu tabuľky. To sa však, žiaľ, nestalo, hoci bilancia 5-3-5 nie je rozhodne zlá. Dve kolá pred koncom súťaže je isté, že klub, ktorý má na konte aj účasť v pohárovej Európe, obsadí 14. miesto zo šestnástich účastníkov súťaže.

Horšie je len Kolárovo strácajúce sedem bodov a Marcelová, ktorej vizitka je jedna z najhorších na celom Slovensku – 28 zápasov, bilancia 2-1-25 a skóre 9:143.

Ktorú súťaž bude hrať FC Nitra v ďalšej sezóne, ak sa teda prihlási, čo, zdá sa, jej vedenie učiní? No, v lepšom prípade sa udrží vo IV. lige. Dôležité ale bude, ktoré kluby vypadnú z III. ligy západ a kde budú prípadne zaradené tie, ktoré postúpia z piatych líg.

Zdroj: Športový Magazín, Flashscore | Foto: Instagram