Olympijské hry 2018 Pjongčang: Ktorá krajina vedie v počte medailí?

Zimné olympijské hry 2018 v Pjongčangu síce začali len prednedávnom, ale ocenenia sa už odovzdávali. Ak ste čakali, že v počte medailí budú dominovať krajiny ako USA, Švédsko či Fínsko, ste na omyle. Dominantami sú zatiaľ Nórsko, Holandsko a Nemecko.  

Zlatých medailí má na svojom konte zatiaľ najviac Nemecko a to tri, ktoré získali Andreas Wellinger v skokoch na lyžiach, Laura Dahlmeier v ženskom biatlone na 7,5 km a Arnd Peiffer v mužskom biatlone na 10 km. Za Nemeckom zaostáva len o jednu zlatú medailu Holandsko (Carlijn Achtereekte v rýchlostnom korčuľovaní žien na 3000 m a Sven Kramer v rýchlostnom korčuľovaní mužov na 5 000 m), na treťom mieste v počte zlatých medailí je Nórsko (Simen Hegstad Krüger v skiatlone 2×15 km), ktoré zatiaľ získalo len jednu.

pyeongchang 2018

V strieborných medailách vedie Nórsko (Johann André Forfang v skokoch na lyžiach, Marit Bjørgen v skiatlone 2×7,5 km, Marte Olsbu v ženskom biatlone a Martin Johnsrud Sundby mužskom skiatlone 2×15 km), ktoré doteraz získalo až 4. Za Nórskom nasleduje Kanada (Max Parrot v snowbordingu, Ted-Jan Bloemen v rýchlostnom korčuľovaní a Justine Dufour-Lapointe v ženskom freestyle lyžovaní) s tromi a Holandsko (Ireen Wüst v ženskom rýchlostnom korčuľovaní na 3000 m a Sjinkie Knegt v skrátenom rýchlostnom korčuľovaní mužov na 1500 m) s dvomi striebornými medailami.

pyeongchang 2018

Nórsko vedie aj v počte bronzových medailí (Robert Johansson v skokoch na lyžiach, Hans Christer Holund v skiatlone 2×15 km a Sverre Lunde Pedersen v rýchlostnom korčuľovaní na 5 000m), ktoré má zatiaľ tri. Nasleduje opäť Holandsko (Antoinette De Jong v ženskom rýchlostnom korčuľovaní na 3000 m), ktoré doteraz získalo jednu bronzovú medailu a rovnaký počet získalo Nemecko (Johannes Ludwig na saniach), ktoré obsadilo tretie miesto.

pyeongchang 2018

Nič, ale nie je ešte isté a všetko sa môže ešte zmeniť. Olympijské hry sú len na svojom začiatku a do ich konca nám zostáva ešte veľa oceňovania.

Zdroj: Espn.com | Foto: Bleacherreport.net, Twitter, Facebook