Olympijské hry 2018 v Pjongčangu majú najmladšieho víťaza v histórii!

Víťazstvo v olympijských hrách nikdy nebolo jeho snom. Keď stál na vrchole, čakajúci na tretie a posledné jazdenie v nedeľu po tom, čo sa po prvých dvoch pokusoch zaradil na 11. miesto z 12., necítil “veľkosť“ olympijských hier, až do okamihu, keď to doľahlo aj na neho.

„Začal som sa cítiť nervózny,” povedal snowboardista Red Gerard. „Prešiel som celú cestu von a len som chcel vyraziť.” Napriek nekonzistentným vetrom, ktoré v priebehu súťaže sužovali jazdcov, Gerard zakončil svoju poslednú jazdu trikom „backside triple cork 1440“ a získal najvyššie skóre dňa, teda 87,16.

REd Gerard

„Bol som v dobrej pozícii, pretože som sa kvalifikoval ako prvý,” povedal kanadský jazdec Max Parrot, ktorý bol posledným konkurentom. „Potom som sledoval Redovu jazdu, bol super čistý a skóroval naozaj vysoko,“ povedal Parrot. „Jeho jazda bola naozaj kreatívna. Som spokojný s druhým miestom.” Parrotova strieborná medaila je jeho prvou na olympijských hrách. Je tiež sedemnásobným medailistom na Winter X Games, keď získal v roku 2014 zlato v slopestyle.

17-ročný Gerard sa stal svojim víťazstvom najmladším snowboardovým zlatým medailistom a tretím najmladším zlatým medailistom z olympijských hier v histórii. Je tiež prvým zlatým medailistom zimných hier, ktorý sa narodil v roku 2000. Redmonda prišli podporiť na olympijské hry rodičia, šesť súrodencov a aj bratranci. Keď uvideli na tabuli skóre, ktoré predpovedalo, že si Gerard odnesie zlatú medailu, skríkli: „Red-mond! Red-mon! USA!“

Zdroj: Espn.com, Bleacherreport.com | Foto: Twitter