“On je budúcnosť európskeho futbalu,” tvrdí legendárny Andrea Pirlo!

Má 38 rokov a stále má čo ponúknuť futbalovým nadšencom. Andrea Pirlo je hrajúcou legendou. Najväčší kredit získal za pôsobenia v drese Juventusu a AC Milána. Momentálne pôsobí za veľkou mlákou v klube FC New York City.

Je považovaný za taliansky klenot. Za reprezentáciu odohral 116 zápasov a získal s ňou titul majstra sveta (2006). S AC Milánom sa mu podarilo dvakrát dobyť Ligu majstrov (02/03, 06/07). Pirlo si myslí, že vie, kto je budúcnosťou talianskeho a európskeho futbalu. Má to byť Marco Verratti.

“Viacmenej hrá na mojom poste, ale v štýle hry sme celkom odlišní. Kľučkuje oveľa viac ako ja. Je najlepším talianskym futbalistom. Zažili sme pekné chvíle v talianskej reprezentácii. Hovorí sa, že dobrí hráči nedokážu hrať vedľa seba, ale medzi nami to fungovalo,” vysvetľoval Pirlo a na záver opäť zopakoval: “Verratti je skvelý hráč. On je budúcnosť európskeho futbalu pre najbližšie roky.”

Marco Verratti

24-ročný Marco Verratti, rodák z Pescary, momentálne oblieka dres francúzskeho Paríža Saint-Germain, s ktorým získal už 4 majstrovské tituly. Bijú sa o neho popredné európske tímy na čele s Barcelonou. Jeho súčasná trhová hodnota sa podľa portálu Transfermarkt pohybuje na hranici 45 miliónov eur.

Andrea Pirlo & Marco Verratti

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter