Opora Slovanu šokovala i sklamala: Na vlastnú päsť podpisuje v Rusku!

Bratislavský Slovan bol päť rokov jeho domovom. Bol teda pri všetkých piatich tituloch z aktuálnej stále trvajúcej série. V sezóne 2022-23 odohral dovedna 40 stretnutí a podľa jeho agentúry, pod ktorú spadal, mu dokonca plánovali získať slovenské občianstvo a mohol by sa tak stať našim repezentantom.

Mládežnícky reprezentant Česka z rokov 2013-2015 s roreňmi z Kazachstanu Jurij Medveděv má kontrakt v Slovane platný len do tohoto júna, a teda, ak nepredĺži kontrakt, odíde zadarmo. A tento krok sa rozhodol neučiniť a poza chrbát všetkých ísť vlastnou cestou.

Krajný obranca Slovana Bratislava Jurij Medveděv zaskočil nielen klub, ale aj spoločnosť GLOBAL Sports, ktorá ho zastupuje. „Ohľadom Jurija sme rokovali so Slovanom Bratislava už od začiatku roka. Vedeli sme, ako na tom bol so zraneniami v posledných rokoch, futbalovými i nefutbalovými, a Slovan ho v tomto vždy podržal. Povedali sme mu, že najlepšie futbalové riešenie by pre neho bolo, keby pokračoval ďalej na Tehelnom poli.” 

Približne pred 10 dňami sme už boli v podstate na všetkom dohodnutí, aj keď hráčovi sa už veľmi nechcelo pokračovať v tomto klube. Ostávali však iba posledné detaily. V priebehu pár dní otočil a najskôr nám to ani nechcel priamo povedať,” prezradil jeho zástupca David Zíka.

→ SLOVÁCI, KTORÍ BY MOHLI POSLOVENČIŤ SLOVAN ←

Potom nám predsa len povedal, že má niečo z Ruska. Dozvedeli sme sa, že je to cez nemenovaného agenta a rozhodli sme sa dať od toho ruky preč, pretože nerobíme prestupy do tejto krajiny a ani to nepodporujeme,” dodal na margo pravého obrancu, ktorý v drese slovenského šampióna odohral dovedna 120 súťažných zápasov a dostal sa i do ideálnej XI sezóny 2022-23.

Novým klubom 26-ročného futbalistu, ktorý hrával v minulosti na Slovensku aj za Senicu, má byť ruské FK Soči. To je účastníkom najvyššej ruskej ligy od roku 2019 a v sezóne 2021-22 obsadilo dokonca 2. miesto. Nebyť teda banu ruského futbalu, hralo by aj predkolo Ligy majstrov. V aktuálnej sezóne je zatiaľ desiate.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jurij Medveděv (@jurijmedvedev)

Zdroj: Šport | Foto: Instagram