Opustí Liverpool veľké meno? Namierené má do top klubu Serie A!

Vicemajster Premier League z minulého roka neposilnil výrazne svoj káder v tomto letnom prestupovom období. Sústredil sa skôr na podpis mladých talentov ako Harvey Elliott alebo Sep van den Berg, ktorí by mali byť budúcnosťou LFC. Klub však teraz môže prísť o veľké meno.

Defenzíva klubu z Anfield Road šľapala po príchode Virgila van Dijka ako švajčiarske hodinky. V zápasoch inkasovala málo gólov a limitovala veľké hrúbky v defenzívnej časti. Kým Holanďan bol v minulej sezóne stálym členom základnej zostavy, konštantného stoperského kolegu vedľa seba nemal. Pri van Dijkovi sa vystriedali Joe Gomez, Joël Matip a Dejan Lovren. Práve posledný menovaný je teraz skloňovaný s odchodom z klubu.

Záujem o 30-ročného Chorváta prejavilo hneď niekoľko tímov z talianskej najvyššej súťaže, no najhorúcejším kandidátom na podpis Lovrena je AS Rím. Podľa denníka La Gazzetta dello Sport už začali prvé rozhovory medzi Liverpoolom a účastníkom Serie A. Rimania by chceli obrancu Liverpoolu na ročné hosťovanie s následnou možnosťou kúpy za čiastku vo výške 18 až 20 miliónov eur.

Lovren je v Liverpoole od roku 2013, keď vtedy prestupoval zo Southamptonu. Za Liverpool odohral 170 zápasov a dlho bol stálou oporou “The Reds” v zadných radoch. V minulom kalendárnom roku doviedol ako klub, tak aj reprezentáciu do finále Ligy Majstrov, respektíve Majstrovstiev sveta. V oboch prípadoch bol však neúspešný. V minulej sezóne si ale napravil chuť, keď s Liverpoolom získal trofej Ligy Majstrov UEFA.

dejan lovren liverpool

Zdroj: Football-italia.net, Transfermarkt.com | Foto: Twitter