Ostane Cavani v Európe? V hre je dokonca aj jeden TOP klub!

Už 35-ročného uruguajského kanoniera Edinsona Cavaniho priviedlo do Európy ešte v roku 2007 Palermo. Veľká hviezda sa z neho stala neskôr v Neapole, kde bol aj spoluhráčom nášho Mareka Hamšíka. Najdlhšie bol ale v PSG, kde vytvoril ofenzívny tandem s Ibrahomovićom a neskôr trojlístok s Mbappém a Neymarom.

Na jar 2020 takmer nehral a špekulovalo sa o jeho odchode do Južnej Ameriky. Napokon ale prišla lukratívna ponuka od Manchestru United a Červeným diablom sa upísal na dve sezóny. Avšak najmä v tejto druhej toho veľa neodohral, keďže sa stal “obeťou návratu Ronalda”.

Je prakticky isté, že po sezóne ako voľný hráč Man Utd opustí. Opäť sa už v januári písalo, že je to zároveň jeho európsky koniec. Všetko ale môže byť inak. Cavani má inštinkt kanoniera v sebe aj s pribúdajúcim vekom, a ak dostane priestor, vie byť platný. Práve kombinácie “voľný hráč + skúenosti + kvalita” sa má pokúsiť využiť Inter Miláno. Tento klub rovnako úspešne získal v lete 2021 Edina Džeka a bosenský útočník strelil už 16 gólov.

Dokáže sa s Cavanim dojednať práve zamestnávateľ nášho Milana Škriniara a dočkáme sa návratu Cavaniho do Serie A, kde žiaril najmä v spomínanom SSC Neapol, keďže za tri sezóny strelil 78 gólov (a vrátane ostatných súťaží až 104)?

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: Instagram/Cavaniofficial21