OSTRÁ KRITIKA OD LEGIEND: BRUNO FERNANDES MUSÍ BYŤ … !

Prehrať s Liverpoolom je v prípade Manchestru United dvojitá prehra, keďže sa jedná o najväčšieho klubového rivala. Prehrať však 7:0 v súťažnom ligovom zápase? Na to sa slová hľadať nedajú.

Polčas bol pritom len 1:0, po hodine hry to bolo “akceptovateľných” 3:0. Napokon sa však Manchester United totálne zosypal a dostal sedem gólov. Štatistiky ako 18:8 na strelecké pokusy či 8:4 na strely na bránu, prípadne 60:40 percent držania lopty avšak nevyznievali až tak hrozivo.

Kto za taký debakel môže? No, jeden vinník sa určiť nedá. Veľký podiel viny má však podľa odborníkov, no aj mnohých klubových legiend Bruno Fernandes, teda muž, ktorý mal pri historickom trapase na rukáve kapitánsku pásku.

„Dnes bola Fernandesova reč tela len hanebná,” povedal Roy Keane. „Naozaj talentovaný chlapec a dobrý futbalista,  ale jeho reč tela, mávanie rukami, nevracanie sa, nemotivovanie spoluhráčov, keď je kapitánom? Boli by ste s ním vo svojej šatni bol spokojný? Ja nie!”

Garry Neville zašiel ešte ďalej: „Bruno Fernandes stojí v stredovom kruhu so zdvihnutými rukami a pýta sa: ‘Prečo ja neodchádzam?’ Úprimne, musím povedať, že jeho správanie v druhom polčase bolo hanbou. Druhý polčas bol absolútna hanba, skaza. Jeho stvárnením kapitán Bruno Fernandes, o ktorom si myslím, že bol niekoľkokrát v tomto zápase skutočne trápny.”

Fanúšikovia taktiež na sociálnych sieťach označili Bruna ako muža, ktorý by viac nemal mať na rukáve kapitánsku pásku, pretože takéto správanie sa je neakceptovateľné. Dokonca chcel byť vystriedaný, čo mnohí cítili ako zbabelý čin. Len pre informáciu, hlavným kapitánom klubu je Harry Maguire, no pri jeho neúčasti sa tejto pocty dostalo aj tentokrát portugalskému stredopoliarovi. Či naposledy, uvidíme.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bruno Fernandes (@brunofernandes8)

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter