Osudné prestupové zlyhania: Ktoré superhviezdy mohli hrať v Reale?

0
1

Real Madrid mal niekoľkokrát v histórií skutočný tím snov. V tíme sa prestriedalo viacero legendárnych mien ako  Raúl, Puskás, Ronaldo, Carlos, Zidane a mnohí iní. Lenže mohlo ich byť aj viac, keby nie zlyhaní pri prestupoch niektorých veľkých mien.

 

Diego Maradona

Až dvakrát sa o neho “Biely balet” v minulosti usiloval, no ani raz Maradonu nepodpísal. Prvýkrát to bolo v roku 1982, keď bol na lavičke Alfredo Di Stéfano, ktorý veľmi chcel Argentínčana do svojho tímu. Nakoniec však k prestupu nedošlo, keďže ekonomická situácia nebola vtedy priaznivá. Druhýkrát chcel dokonca sám Diego prestúpiť do Madridu, avšak transfer opäť zlyhal kvôli vysokým finančným nárokom hráča.

Jürgen Klinsmann

Všetko bolo dohodnuté v júni roku 1992, no opäť nastali komplikácie. Klinsmann, Real aj Inter už boli dohodnutí, ale všetko zrazu padlo. Prezident madridského celku Ramón Mendoza telefonoval Nemcovi v predvečer posledného zápasu Realu v sezóne proti Tenerife a odkázal mu, aby ešte do Španielska necestoval, ale aby počkal kým skončí sezóna a potom sa mu ozve. Napokon sa Klinsmannovi nikto neozval a Real kúpil Ivana Zamorana.

Lothar Matthäus

Ďalší z Nemcov, ktorý bol blízko prestupu do hlavného mesta Španielska. Legenda nemeckého futbalu urobila všetko preto, aby prestúpila do Realu, dokonca sa stretla s vedením “Los Blancos” vo Švajčiarsku, aby viedli diskusiu o prestupe. Dohodli sa, avšak napokon sa im do cesty postavil prezident Interu, ktorý prestup odmietol a nastavil nemožnú predajnú cenu, ktorú Real akceptovať nemohol. Napokon skončil Matthäus v Bayerne.

Thierry Henry

Thierry Henry bol jedným z najvyhľadávanejších mladých talentov v rokoch 1996 a 1997. Vtedajší prezident Realu Madrid, Lorenzo Sanz veľmi túžil po tomto mladíkovi, ktorého napokon do klubu dostal a 30. júna sa Francúz stal hráčom Madridu. Lenže potom zasiahla do prestupu Španielska asociácia futbalových agentov, ktorá verejne kritizovala, že Real použil ako sprostredkovateľa celého prestupu kontroverzného agenta Michela Basilevicha. Vyvolala sa kontroverzia, do ktorej prispelo aj Monako, z ktorého mal Henry prestúpiť, no napokon sa samotný hráč obával problémov z celého prestupu a predĺžil zmluvu s Monakom.

Patrick Vieira

José Antonio Camacho, ktorý trénoval madridský tím v roku 2004 chcel silou mocou priviesť hviezdu Arsenalu Patricka Vieiru. Dohoda bola uzavretá no napokon si to všetko Vieira rozmyslel. “V Madride sa mi zdalo všetko tak komplikované. Bol som nedôverčivý voči klubu pretože nedostatok uznania Claudovi Makelelemu ma vystrašil a bál som sa, že na tom budem rovnako. Ale mal som ísť. Ak by som mohol zmeniť jednú vec v mojej kariére, bol by to určite prestup do Realu,” objasnil po rokoch rodák z Dakaru.

Francesco Totti

Legenda AS Rím bola už na 80% v Reale, ale napokon transfer padol a Totti odohral celú svoju kariéru vo svojom rodnom meste. “Bolo to rozhodnutie môjho života. Rozhodnutie, pri ktorom som myslel na fanúšikov, priateľov a rodinu. Urobil som však niečo iné ako niektorí iní hráči. Mnohí išli do Madridu, Barcelony, Bayernu no ja som ostal a cítil som sa byť iní oproti ním,” vyjadril sa rodák z Ríma.

Santi Cazorla a David Villa

Dvaja rodáci z Astúrie, ktorí boli na odchode z Valencie, respektíve z Villarealu sa chystali podpísať zmluvu v Madride. Napokon však nebolo nič z ani jedného z nich. Villa už bol blízko k prestupu do Realu, keď si zrazu Valencia zmyslela, že chce viac peňazí, z čoho vycúval Florentino Pérez, ktorý napokon kúpil Karima Benzemu z Lyonu. Cazorla ostal do roku 2011 vo Villareale.

Maicon

Keď v roku 2010 odišiel z Interu do Realu José Mourinho, chcel si z Milána priviesť aj Maicona. Brazilčan s tým nemal problém a súhlasil. “Každý vie, kde by som chcel hrať v ďalšej sezóne a aký dôležitý je pre mňa Mourinho,” povedal Maicon počas MS 2010 v Juhoafrickej republike. Lenže tak ako pri Matthäusovi, tak aj pri bývalom pravom obrancovi vystavilo stopku transferu vedenie Interu.

Robert Lewandowski

Len pár momentov od vyradenia Realu Dortmundom v Lige Majstrov v roku 2013 sa Florentino Pérez ešte v útrobách Signal Iduna Parku dostal k Lewandowskemu a snažil sa ho presvedčiť, aby prestúpil do Realu. Lenže bolo už neskoro. Kontrakt s Bayernom bol už dohodnutý a napokon aj lukratívnejší. Čo však mnohí fanúšikovia nevedia, Poliak sa do Realu chcel dostať o pár rokov neskôr. Bolo to v lete, keď z Madridu odišiel Cristiano Ronaldo a Lewandowski sa cítil ako skvelá náhrada Portugalčana. Lenže Bayern Mníchov rázne odmietol a tak Robert ostal v Bundeslige.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter