Otvorená SPOVEĎ Messiho:Pravda o jeho odchode aj nálož prezidentovi

0
2

“Doma to bola brutálna dráma. Celá rodina plakala, moje deti nechceli odísť z Barcelony.” Lionel Messi ostáva v klube, v ktorom mu to pristane najviac. Je jeho neoddeliteľnou súčasťou a tvárou. Teraz sa prvýkrát verejne vyjadril k svojmu plánovanému odchodu.

V exkluzívnom rozhovore pre portál Goal.com sa Argentínčan úprimne otvoril a poodhaľoval všetky zákutia z tejto veľkej ságy. “Keď som svoje želanie odísť z Barcelony oznámil manželke a deťom, bola to ozajstná dráma. Začali plakať, lebo nechceli odísť z Barcelony, ani zmeniť školy. Ale ja som sa pozeral na to inak. Chcem bojovať na najvyššej úrovni, vyhrávať tituly, súťažiť v Lige Majstrov. Môžete vyhrať alebo prehrať, pretože je to náročné, ale hlavne musíte bojovať,” povedal Messi.

“Bol som si istý, že môžem odísť zadarmo. Prezident vždy hovoril, že na konci každej sezóny sa môžem rozhodnúť či ostávam, alebo nie. Teraz sa držali faktu, že som to nepovedal pred 10. júnom, keď uplynula táto možnosť. Ale 10. júna sme predsa bojovali v La Lige uprostred koronavírusu. Dôvod, pre ktorý pokračujem v klube je, že prezident mi povedal, že jediná cesta ako môžem opustiť klub je aktivovanie mojej výstupnej klauzuly vo výške 700 miliónov eur a to je predsa nemožné,” skonštatoval Argentínčan.

lionel messi

Ten však vylúčil, žeby sa obrátil na súd. “Bola tam možnosť ísť s touto vecou na súd. Ale nikdy nepôjdem proti Barcelone, pretože je to klub, ktorý milujem, ktorý mi dal všetko odkedy som prišiel. Je to klub môjho života, strávil som tu celý život. Barca mi dala všetko a aj ja som jej dal všetko. Viem, žeby som ju nikdy nedal na súd,” vysvetlil Lionel, ktorý to mal doma naozaj ťažké so svojimi synmi v súvislosti s odchodom.

“Mateo je stále malý a nevie si predstaviť, žeby mal ísť niekde inde. Thiago je starší. Keď niečo počul v telke, okamžite sa ma prišiel vypytovať. Nechcel som, aby vedel niečo o tom, žeby mal byť v novej škole, alebo aby si mal nájsť nových kamarátov. Plakal v mojom náručí a hovoril: ‘Nechoďme preč.’ Bolo to pre mňa naozaj náročné. Ale je ťažké urobiť takéto veľké rozhodnutie. Môj syn, rodina, oni všetci tu vyrástli a sú odtiaľto,” ozrejmil rodinné dôvody útočník s desiatkou na drese.

messi rodina

“Milujem Barcelonu a nenájdem lepšie miesto na život ako tu. Avšak stále mám právo odísť. Pozeral som sa na nové ciele a nové výzvy. Ale od zajtra sa vrátim, pretože tu v Barcelone mám všetko. Nebolo však nič zlé na tom, že som žiadal klub o odchod. Potreboval som to ja, klub a bolo to dobré pre všetkých,” dodal Messi. Ten sa však v tomto otvorenom rozhovore pustil aj do prezidenta Josepa Mariu Bartomeua.

“Ostanem v klube, takže nepôjdem s Barcelonou do reálneho konfliktu. Ale manažment klubu pod vedením Bartomeua je čistou katastrofou,” vyjadril sa bez okolkov Argentínčan a potvrdil to, čo si myslí väčšina, ak nie všetci fanúšikovia Blaugranas. Messi teda ostáva nateraz v Barcelone, no pre manažment klubu to je budíček v správny čas. Niečo nerobia dobre a musia si to sami uvedomiť. Prezidentské voľby v Barcelone sa však pomaly blížia a je isté, že Josep Maria Bartomeu sa už prezidentom nestane. Nemôže totiž ani kandidovať.

josep maria bartomeu

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter