Otvorené možnosti: Kto si zahrá v sezóne 2020/21 hokejové ligy?

Začiatkom marca sa oficiálne (a predčasne) ukončili slovenské hokejové súťaže. Bez majstra tak ostala nielen Tipsport liga, ale aj 1. SHL a 2. liga. Čo však s pohybmi medzi súťažami, ktoré boli avizované pred začiatkom ročníka 2019/20?

Tipsport liga mala 13 účastníkov a bolo stanovené, že nikto nezostúpi a právo postúpiť bez akejkoľvek baráže dostane víťaz play-off 1. SHL. Play-off v druhej najvyššej súťaži sa však nedohralo, keďže už štvrťfinálové série boli ukončené po štyroch dueloch. Aj to stačilo Bratislave Capitals a HK Martinu na postup ďalej, v prípade ostatných dvoch sérií ostal postupujúci neznámy.

Rovnako tak 1. SHL, ktorá mala len 10 účastníkov, mala odohrať ročník bez vypadnutia a právo na postup mal mať víťaz 2. ligy (tretej najvyššej súťaže). 2. liga rozdelená na skupiny východ a západ stihla odohrať celú základnú časť a taktiež play-off v oboch skupinách. Finálová séria medzi celkami zo Žiaru nad Hronom, ktorého dres obliekal aj bývalý reprezentant Jozef Stumpel, a Humenného však ani len nezačala.

Zasadnutie medzi zástupcami 1. SHL a 2. ligy ale prinieslo svoje korenie a keďže 1. SNL dlhodobo počíta s 12 účastníkmi, obaja finalisti dostanú šancu poslať prihlášku a po splnení podmienok sa môžu stať regulérne tímami profesionálnej 1. SHL 2020/21. Za každý z 21 profesionálnych tímov z dvoch najvyšších súťaží môžete hlasovať aj vo veľkej ankete o najobľúbenejší slovenský hokejový klub.

Miroslav Lipovský, prezident SHL, v rozhovore pre Hokejportal.net taktiež povedal, že medzi vedením súťaže a Tipsport ligy zatiaľ oficiálne diskusie neprebehli a tak nie je známe, či niekto dostane šancu postúpiť. Bratislava Capitals však medzitým mala oznámiť účinkovanie v nadnárodnej EBEL lige.

Finálne zloženie súťaži tak bude definitívne známe až v lete a treba veriť, že žiaden klub finančne nezničí súčasná situácia a 1. SHL by určite potešil aspoň jeden nový účastník. V aktuálnom ročníku to boli HK Levice, ktoré napokon obsadili 8. miesto.

Zdroj: Hokejportal.net | Foto: Facebook/BratislavaCapitals