Otvorené slová: „Predsezónne prognózy ležia v odpadkovom koši!“

Slovenské Niké liga má za sebou sedem kôl (bez troch duelov, ktoré sa budú z rôznych dôvodov dohrávať), a teda, je za nami cca tretina základnej časti súťaže. A takmer nič nie je tak, ako by sa očakávalo.

NÁZOR | Áno, úvod sezóny bývala nevyspytateľný. Kluby sú stále len v procese zapracovania posíl či lepenia dier po tých, ktorí kabíny opustili, niektoré majú nových trénerov, pár tímov malo poriadne nahustený letný program z dôvodu predkôl.

Každopádne už teraz sa ukazuje, že predsezónna prognóza, že titul bude mať v rukách Slovan a konkurovať mu môže maximálne Dunajská Streda, leží na spodu koša spoločne s mylnými predstavami o tom, že Slovan je silnejší než v minulosti a s tým, že Trenčín oľutuje nepredĺženie zmluvy Františkovi Strakovi, ktorý AS pomohol vyhnúť sa zradnej baráži.

Práve Trenčín je v čele tabuľky, na konte má už sedemnásť bodov skalp Dunajskej Stredy či likvidáciu Ružomberka (4:1) a prenasleduje ho MŠK Žilina s jej “tínedžerským tímom” ukazujúcim veľký potenciál a kvalitu i po odchode Kaprálika.

Zdá sa, že by to rozhodne nemusela byť sezóna, v ktorej by hral zvyšok ligy len o 3. miesto, ale kľudne môže do bojov o najvyššie méty prehovoriť viacero klubov vrátane v skromnejších podmienkach pracujúcich Podbezovčanov či Bystričanov, ktorí majú viac bodov ako DAC, Trnava či Slovan (ten má dva zápasy k dobru, no bilancia 2-2-1 a skóre 8:8 sú preď sotva akceptovateľné).

Samozrejme, o pár týždňov môže vyzerať všetko celkom inak, no v túto chvíľu nutno konštatovať, že nás zrejme čaká veľmi vyrovnaný ročník.

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram 1,2