OTVORENÝ NÁZOR: Prečo je Miroslav Šatan najväčšia osobnosť nášho hokeja?

Slovensko a hokej k sebe patria. Dovolíme si tvrdiť, že práve toto je náš národný šport, keďže v ňom patríme dlhodobo k šužšej či širšej špičke a zároveň je masovejší ako napríklad konoistika.

| NÁZOR | Prečo je Miroslav Šatan najväčšia osobnosť nášho hokeja? Niektorí nebudú súhlasiť. Peter Šťastný či Marián Hossa boli oveľa produktívnejší v NHL. Len z ročníku 1974 bol produktívnejší Pavol Demitra, ktorý bol fenomenálny. Zdeno Chára v nej odohral oveľa viac zápasov. Žigmund Pálffy bol talentovanejší. Marián Gáborík strieľal viac gólov. Juraj Slafkovský bol draftovaný ako jednotka.

Áno. To všetko je pravda. Ale za nás je práve Miroslav Šatan ten, koho by sme napísali na zoznam, ak by sme mali vypisovať mená najväčších hokejových osobností za všetci štáty sveta. Prečo?

Miroslav Šatan je slovenským rekordérom v počte štartov i bodov na MS v hokeji, rovnako tak gólov a asistencií. Okrem toho to je muž, ktorý mal na drese kapitánske céčko v roku 2002, keď sme získali jediný titul majstrov sveta v hokeji.

Muž veľkých momentov: Chladnokrvné zakončenie Šatana v play-off NHL

Zároveň je súčasným prezidentom SZĽH a v ostatných rokoch sa vracia naša krajina aj medzi hokejovú elitu, hoci nepochybne za to vďačíme aj trénerom a rodičom mnohých našich talentov, ktoré sa stávajú svetoznámymi.

A v neposlednom rade na rozdiel od niektorých odohral posledné roky svojej kariéry v slovenskom klube, a síce v Slovane Bratislava v KHL. Jedinou “škvrnou”, ktorá po jeho kariére ostala, je tá, že v jej závere neobliekol dres Trenčína alebo (alebo aj) Topoľčian, kde sa stal hokejistom.

Nikto iný v histórii nášho hokeja sa týmto všetkým pochváliť nemôže a aj preto si myslíme, že nie je vhodné, aby ho niekto teraz hanil len pre to, že s ním tak celkom v niektorých rozhodnutiach nesúhlasí.

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Twitter