Pamätáte si ešte Oscara z Chelsea? Črtá sa jeho návrat z Číny do európskeho veľkoklubu!

Pred pár rokmi začali čínske kluby príchodom bohatých investorov mútiť prestupové vody futbalu. Hráčov zvučných mien a svetovej kvality lákali a neustále lákajú na rozprávkové platy, ktorým nemôžu konkurovať ani tie najväčšie európske kluby.

Jedným z výborných hráčov, ktorí išli zarábať na ďaleký východ, bol aj talentovaný Brazílčan Oscar. Ofenzívny záložník či krídlo odchádzal z Chelsea ako 25-ročný do tímu Shanghai SIPG v januári 2017 za sprievodu obrovskej kritiky fanúšikov. Futbalová verejnosť mu okamžite vyhodila na oči, že hráč jeho kvalít sa zapredal a do Číny ide iba kvôli peniazom.

Týmto prestupom sa stratil z očí drvivej väčšiny futbalových fanúšikov a okamžite vypadol aj z reprezentačného kádra Brazílie. Za šanghajský klub odohral 30 stretnutí s bilanciou 6 gólov a 12 asistencií. Podľa renomovaného novinára Fabrizia Romana, ktorý pracuje pre televíznu sieť Sky Sports, sa však črtá návrat Oscara do Európy.

Takto Oscara vítali po príchode do Šanghaja

Eminentný záujem o 26-ročného Brazílčana má mať totiž Inter Miláno, ktorý taktiež vlastnia čínski akcionári. Inter sa o Oscara zaujímal už v minulosti a ich záujem o hráča pretrváva dodnes. Prestupu do klubu by sa zrejme nebránil ani sám Oscar, ktorý v rozhovore pre portál Copa90 naznačil, že k jeho návratu na európske ihriská dôjde: “Keď som učinil svoje rozhodnutie prísť sem, určite som viac myslel na moju rodinu, ako na svoju kariéru, pretože som mal ďalšie výborné ponuky z európskych veľkoklubov. Som však stále mladý a môžem sa vrátiť,” priznal Oscar, že do Číny išiel hlavne kvôli peniazom, ktorými lepšie zabezpečí rodinu.

Interu Miláno sa aj s naším Milanom Škriniarom v tejto sezóne zatiaľ darí výborne. V talianskej lige doposiaľ neprehral ani zápas a figuruje na treťom mieste o 2 body za vedúcim Neapolom. Ak by Oscara priviedli ešte v zime, bola by to určite posila, ktorá by Interu dovolila pomýšľať na tie najvyššie priečky aj naďalej.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter