Pamätáte si mladý supertalent z Realu? Jeho posledný výkon vám vyrazí dych! (VIDEO)

V januári 2015 otriasla svetom prestupová bomba, keď Real Madrid do svojich radov získal jeden z vtedajších najväčších mladých talentov Martina Ödegaarda. Vtedy čerstvo 16-ročný Nór prestúpil do španielskeho tímu len za 2,8 milióna eur, avšak jeho plat nemal obdoby.

Ödegaard mal podpísať zmluvu, podľa ktorej mu Real Madrid platí 80 tisíc libier týždenne, čo je napríklad viac, ako dostáva Mateo Kovačić či iní hráči prvého tímu. Hráč sa ale stal súčasťou rezervného tímu Realu, takzvanej Castilly. Pod obrovským tlakom výkony tohto ofenzívneho záložníka spočiatku neboli dobré a začalo sa hovoriť o obrovskom prepadáku. No Ödegaard si postupne zvykol na španielsky futbal, dostal sa do tempa a jeho forma išla nahor.

Začiatkom tohto roka odišiel na 18-mesačné hosťovanie do Heerenveenu, kde v najvyššej holandskej súťaži podáva výborné výkony. Zdá sa tak, že Real Madrid nad mladíkom ešte palicu lámať nemusí a talentovaného 18-ročného futbalistu v blízkej dobe môžeme vidieť v prvom tíme “Bieleho baletu”.

Martin Ödegaard v zápase proti Excelsioru (Heerenveen vyhral 1:2) jasne ukázal, že z neho môže čoskoro môže vyrásť playmaker svetových kvalít. Veď predpoklady v podobe výbornej techniky a skvelej prihrávky na to rozhodne má.

Zostrih Martina Ödegaarda proti Excelsioru

 

Martin Ödegaard debutoval v najvyššej nórskej súťaži v apríli 2014 už ako 15-ročný, čím sa stal najmladším hráčom, ktorý kedy v tejto lige nastúpil a o mesiac nato sa stal aj historicky najmladším strelcom súťaže. Vo rovnakom veku sa stal aj najmladším futbalistom, ktorý nastúpil za seniorskú reprezentáciu Nórska a v októbri 2014 sa stal najmladším hráčom v histórii, ktorý nastúpil do kvalifikačného zápasu o seniorské Majstrovstvá Európy.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter