Pamätná trefa: Cristiano Ronaldo za ňu získal Puskás Award! (VIDEO)

Cristiano Ronaldo bude navždy v spomienkach ako ten, ktorý chcel byť vo všetkom najlepší. Prekonávanie rekordov, no aj seba samého, sú jeho nielen futbalové priority. V roku 2009 sa stal historicky prvým držiteľom známeho ocenenia Puskás Award, ktorým FIFA oceňuje najkrajší gól sezóny.

Prirodzene, táto cena, resp. anketa, je pre mnohých diskutabilná, keďže vybrať najkrajší gól je niekedy až absurdný či nadľudský výkon. Niekto sa vyžíva v skvelých gólových sólach, iný v tvrdých a presne mierených ranách z úctyhodnej vzdialeností alebo napríklad z precíznych kombinácií predchádzajúcich gólu. Určitú mieru na tom, kto cenu získava, mávajú aj “meno” hráča alebo súťaž, v ktorej gól padol.

V roku 2009 sa hlasujúci priklonili ku gólu Cristiana Ronalda, ktorému vo veľkej konkurencii napokon stačilo na víťazstvo len 17,68% hlasov! Portugalský kanonier sa nádhernou ranou z diaľky presadil vo štvrťfinálovej odvete Ligy Majstrov na pôde Porta. Keďže prvý zápas na Old Trafford skončil nerozhodne 2:2, práve tento zásah znamenal pre “Červených diablov” postup do ďalšej fázy. Gól zo 6. minúty bol totižto jediný, ktorý diváci videli.

Gól Ronalda, za ktorý si vyslúžil Puskás Award:

Foto: YouTube/Sieu Pham, Twitter | Video:  YouTube