Parádna trefa: Gól sezóny v II. slovenskej lige? (VIDEO)

Uplynulý víkend sa vrátila, hoci vo veľmi kritizovanej forme, na scénu aj druhá najvyššia slovenská liga. Jej víťaz si tentokrát nevybojuje priamy postup, ale pôjde len do baráže s posledným celkom Fortuna ligy. Jedným z dvoch adeptov na návrat medzi elitu je aj FK Dubnica, pričom navrátilec do jej šatne sa prezentoval veľkolepo.

Stále len 25-ročný Matej Jakúbek toho v kariére preskákal už dosť. V sedemnástich odohral celú druholigovú sezónu v rodnej Dubnici, aby následne prestúpil do Slovanu, v drese ktorého si v júli 2013 zahral aj predkolo Ligy Majstrov. Prišli však aj zdravotné problémy a medzičasom hral až 4. najvyššiu súťaž. Herne ožil v sezóne 2018/19, keď ako opora a kapitán tiahol Dubnicu k bezpečnej záchrane po návrate do II. ligy.

Túto sezónu začal v Trnave, no teraz sa zase raz ocitol v dubnickom drese a v 2. kole nadstavby to bol práve on, kto výstavnou ranou otvoril skóre duelu na pôde ďalšieho niekdajšieho ligistu z Podbrezovej. Považania však nádejné vedenie neudržali a po remíze 1:1 sa len bodovo dotiahli na Duklu Banská Bystrica.

Teraz si však vychutnajte jeho krásny gól z úctyhodnej vzdialenosti, ktorým zrejme zaskočil len 19-ročného brankára Ivana Reháka, ktorý si mimochodom taktiež prešiel aj dubnickými žiackymi kategóriami.

Foto | Video: Futbalnet.sk, Streamable.com