Parádny úspech nášho reprezentanta: Čo dokázal Martin Gernát?

28-ročný odchovanec prešovského hokeja, ktorý avšak už v dorasteneckom veku vymenil prešovský dres za košický, zažíva skvelé obdobie. V sezóne 2020/21 sa stal najproduktívnejším obrancom českej Extraligy, na ZOH v Pekingu ako súčasť nášho výberu získal bronzovú medailu a teraz má na konte ďalší skvelý úspech.

Uplynulé leto vymenil dres třineckých Ocelárov za dres švajčiarskeho tímu Lausanne HC. Jeho výkonnosti to ale vôbec neuškodilo. Síce tentokrát si pozíciu najproduktívnejšieho obrancu súťaže nevybojoval, no dosiahol niečo relatívne podobné.

Stal sa najlepším strelcom spomedzi všetkých obrancov kvalitnej švajčiarskej najvyššej ligy. Behom 46 svojich štartov zaznamenal 13 gólov a 16 asistencií. To mu okrem postu TOP kanoniera medzi obrancami prinieslo aj 9. miesto v produktivite obrancov.

Na svoje výkony bude chcieť určite nadviazať aj v play-off, ktoré začína pre Lausanne už predkolom proti Ambri Piotta, ktoré vyhralo posledných päť zápasov základnej časti. I Gernátovcom sa ale v závere darilo, veď z ostatných piatich duelov získali trinásť bodov a od 6. miesta znamenajúceho štvrťfinále ich delili len horšie vzájomné zápasy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lausanne Hockey Club (@lausannehc_officiel)

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Instagram/Martin.gernat