Paradox: Je najcennejším hráčom na svojom poste. Na MS zrejme nepôjde!

Svetový šampionát v Katare sa nezadržateľne blíži a s ním aj priebežné uzatváranie záverečných nominácií. Zatiaľ, čo v niektorých krajinách sú radi, že aspoň pár hráčov im stabilne hráva v TOP ligách, veľmoci majú iné problémy.

“Zemiakový” tím z Ruska 2018 a finalista EURA 2020, a teda Anglicko vedené Garethom Southgatom má najvyššie ambície. Na mnohých postoch je veľká konkurencia, no tradične najväčšia je na poste pravého obrancu.

To je post, na ktorom je Anglicko niekde celkom inde, než zvyšok sveta. Southgate často hráva tak, že Kyle Walker hrá stopéra v 3-člennej stopérskej formácii a post pravého obrancu resp. full-backa zastáva Reece James či Kieran Trippier.

A práve táto spomínaná trojica sa podľa anglického odborníka Dannyho Murphyho dostane aj do nominácie na svetový šampionát, pričom mimo nej ostane Trent Alexander-Arnold. A to aj napriek skutočnosti, že je aktuálne najhodnotnejším pravým obrancom sveta. Odvoláva sa na jeho nie práve dobrú formu z úvodu sezónu a taktiež na to, že Southgate má mať vyššie uvedených hráčov ako “favoritov”.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Trent Alexander-Arnold (@trentarnold66)

Zdroj: Sportbible | Foto: Instagram/Trentarnold66