Paradox: Pozrite, čo “dokázal” Bale vo svojej poslednej sezóne!

Už 31-ročný waleský krídelník v službách Realu Madrid prežil zrejme svoju najhoršiu sezónu. Aspoň, čo sa jeho výkonov týkalo. Napríklad po koronapauze sa objavil len raz v základnej zostave a raz striedal. A to nie pre jemu známe zranenia, ale z rozhodnutia trénera, ktorý uprednostňoval iných futbalistov.

Napriek tomu si Gareth Bale môže povedať, že ak je toto skutočne jeho posledná sezóna v Reale Madrid, keďže Zidane s ním už evidentne nepočíta, tak v nej získal druhý majstrovský titul vrámci La Ligy a celkovo už trinástu trofej.

A ako bonus, ak by odišiel, tak s pocitom, že vrámci La Ligy bol behom sezóny 2019/20 neporazený! Áno, skutočne Real Madrid neprehral ani jeden zo šestnástich duelov, v ktorých Walesan nastúpil. Z toho dvanásťkrát nastúpil v základe a štyrikrát ako striedajúci hráč. S jeho prítomnosťou Real deväť duelov vyhral a sedem remizoval. Samotný Bale však k tomu prispel len dvomi gólmi (oba pri remíze 2:2 proti Villarrealu v 3. kole) a dvomi asistenciami. Real celkovo prehral trikrát, a to pôde Mallorky, Levante a Betisu.

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter