Parížania môžu na prestup zabudnúť: Marco Asensio zničil nádeje PSG jedinou vetou!

Real Madrid mal vo svojom mužstve vždy veľa talentovaných hráčov, no jeden mladík v poslednej dobe vyčnieva čoraz viac. Je ním 21-ročný španielsky reprezentant Marco Asensio.

Akonáhle tento krídelník nastúpi, mužstvo súpera má problém. Pocítila to aj slávna Barcelona, keď ju v dvojzápase o Španielsky superpohár zostrelil dvoma nádhernými gólmi. Práve Katalánci mohli Asensia ešte ako hráča Mallorcy pred pár rokmi získať, no klubu ponúkali len 2 milióny €, zatiaľ čo Real futbalistu kúpil “až” za 3,5 milióna €. Barcelona tak zrejme dodnes ľutuje, že kvôli smiešnym 1,5 milióna € prišla o supertalent súčasnosti.

Marco Asensio pod Zinedinom Zidanom v nabitej zostave Realu napriek svojmu veku dostáva kopu príležitostí a jeho výkony si všimli aj svetové veľkokluby na čele s Parížom Saint-Germain. Práve francúzsky klub sa mal o Asensia zaujímať najintenzívnejšie a v tejto súvislosti sa ho novinári pýtali na prípadný prestup do PSG: “Nie, ďakujem. Som v lepšom klube a chcem tu zostať. Je skvelé, že Real do mňa vložil svoju dôveru a ja im to chcem splatiť,” znel jasný postoj futbalistu s fantastickou ľavačkou, ktorý odmietol transfer do iného klubu prakticky už prvým slovom.

Marco Asensio je skutočným fenoménom, skóroval totiž pri svojom debute v každej súťaži, do ktorej nastúpil – v Európskom superpohári, La Lige, Lige majstrov, Copa del Rey a aj v Španielskom superpohári na Camp Nou.

Marco Asensio a jeho oslava gólu do siete Barcelony

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter