Pedri vybral najlepšiu XI histórie Barcelony: Vynechal aj veľké mená!

Ak chcete poskladať najlepšiu jedenástku histórie FC Barcelony, jednoducho musíme vynechať aj niekoľko fantastických futbalistov. Pedri, ktorý je odchovancom klubu a postupne získava stále významnejšie miesto v tíme, dostal v jednom z rozhovorov ozáku, ako podľa jeho vyzerá ideálna zostava histórie klubu.

20-ročný stredopoliar absolútne vynechal všetkých hráčov minulého storočia a zameral sa na súčasných a nedávnych hráčov Blaugranas. A šiel na to postupne.

Do brány zvolil ter Stegena, teda súčasnú jednotku, ktorá v klube pôsobí od roku 2014. DO defenzívy sa rozhodol na pravý okraj zaradiť aj na úkor Dani Alvesa niekoho iného, a síce Carlesa Puyola. Odôvodnil to tým, že niekoľko zápasov na tomto poste hral, zatiaľ čo na posty stopérov zaradil duo Gérard Piqué – Rafael Marquez a na ĺavý okraj zaradil Jordiho Albu.

“Stred poľa je jasný,” povedal Pedri predtým, ako si vybral. Ako sa dalo očakávať, prišiel s legendárnym triom Xavi, Andres Iniesta a Sergio Busquets, pričom prvý menovaný je dnes jeho trénerom.

A čo ofenzíva? „Najlepším hráčom histórie klubu je Lionel Messi,“ povedal, pričom na hrot k nemu zaradil Luísa Suáreza a na ľavé krídlo Ronaldinha, a to aj na úkor Neymara či Henryho, ktorí v klube pôsobili.

Pedri’s Ultimate Barça XI:

Ronaldinho · Suarez · Messi
Iniesta · Busquets · Xavi
Alba · Pique · Marquez · Puyol
ter Stegen

Ako šetrenie to nevyzerá: Títo všetci barcelonskí hráči zarábajú veľké milióny!

Zdroj: Barca Universal | Foto: Instagram