Pekarík predĺžil zmluvu s Herthou: Nemci mu zložili veľkú poklonu!

Peter Pekarík oblieka dres Herthy Berlín už dlhých 9 rokov. Do hlavného mesta Nemecka sa presťahoval v roku 2012 z Wolfsburgu a to úplne zadarmo. Pravý obranca odohral dosiaľ 190 zápasov, pričom strelil 6 gólov, pridal 13 asistencií a zaznamenal 24 žltých kariet.

Rodákovi zo Žiliny sa v tomto lete skončila zmluva s berlínskym klubom, no ten vysielal jasné signály, že so slovenským reprezentantom chce predĺžiť zmluvu. To sa napokon aj potvrdilo a Pekarík čoskoro podpíše predĺženie kontraktu o ďalší rok, ktorý bude pre neho zrejme posledným v drese Herthy.

Na adresu Slováka sa vzniesli slová chvály, ocenil ho aj športový riaditeľ Berlínčanov Fredi Bobić. „Peka je absolútny ukážkový profesionál. Je dlhoročným hráčom Herthy a skvelým vzorom v oblasti spoľahlivosti a dobrej mentality. Sme preto veľmi radi, že s ním môžeme spolupracovať aj ďalší rok,” vyjadril sa 49-ročný Slovinec.

Slová chvály mu zložili aj nemecké média, ktoré okrem iného napísali, že Pekarík síce nikdy nepatril k veľkým hviezdam tímu, ale vždy sa vyznačoval spoľahlivými výkonmi a dokonalou pracovnou morálkou. 34-ročný Slovák sa tak po skončení hráčskej kariéry nemusí obávať, žeby sa v Herthe nenašla pre neho pracovná pozícia. Ktovie, možno o pár rokov povedie tento tím ako hlavný tréner. Uznanie a rešpekt mu Berlínčania vyjadrujú už teraz.

pekarík

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter