Pepovi Guardiolovi dochádza trpezlivosť: Tento skvelý brankár má nahradiť Claudia Brava!

Pred začiatkom aktuálneho ročníka Pep Guardiola poriadne šokoval nielen fanúšikov Manchesteru City, ale aj celý futbalový svet. Stabilnej opory tímu Joea Harta sa totiž rozhodol zbaviť a nahradil ho Claudiom Bravom z Barcelony.

[sociallocker]Hlavným dôvodom tejto výmeny na brankárskom poste bol fakt, že Guardiola pri svojom tiki-taka štýle, respektíve štýle futbalu, ktorý je založený na obrovskom držaní lopty s množstvom prihrávok, potreboval gólmana s kvalitnou rozohrávkou. Španielsky tréner sa preto rozhodol angažovať Claudia Brava a Joea Harta poslal na hosťovanie do Turína.

S pribúdajúcim časom sa toto rozhodnutie javí ako nie príliš správne. Už 33-ročný Bravo totiž výrazne zaostáva za očakávaniami a jeho štatistiky sú mizerné. Veď vo všetkých odchytaných zápasoch v Premier League kryl podľa štatistík ku koncu januára iba niečo cez 57% striel. Pre porovnanie, Joe Hart mal v Turíne, ktorý nedisponuje tak kvalitnou obranou ako City, vo všetkých zápasoch úspešnosť zákrokov vyše 70%. Zdá sa, že túto zmenu v bráne oľutoval aj sám Guardiola a začal sa obzerať po novom brankárovi.

Tým má byť 23-ročná opora Benficy Lisabon Ederson Moraes. Benfica je aktuálne najlepšie portugalské mužstvo, keďže vedie domácu ligu a stále je aj v hre o titul Ligy majstrov. Nemalý podiel na tom určite má aj Ederson, veď v ofenzívnej portugalskej Primeira Lige a Lige majstrov si pripísal 19 štartov, v ktorých si udržal čisté konto až 11-krát. Brazílsky brankár už dokonca obrdžal pozvánku do reprezentácie, no kvôli zraneniu sa zrazu nezúčastnil.

Benfica vraj chce za svoju oporu v bráne 30 miliónov libier, čo by pre šejkov stojacich za Citizens nemal byť problém. S prihliadnutím na vek Claudia Brava je zrejmé, že Manchester City sa v najbližšom období o nejakého kvalitného a mladého brankára naozaj zaujímať bude.

Ederson Moraes

Zdroj: Manchestereveningnews.co.uk, Thesportbible.com | Foto: Facebook[/sociallocker]