Peter Sagan spoznal svoj trest za kolíziu s Markom Cavendishom: Je diskvalifikovaný!

Slovenský cyklista v službách tímu Bora-Hansgrohe Peter Sagan po kolízii s Markom Cavendishom napokon dostal trest. Zdá sa, že po tvrdom súboji s britským jazdcom sa jeho cesta za obhajobou zeleného dresu skončila.

Sagan v 4. etape skončil na skvelom druhom mieste, no po prešetrení kolízie s Markom Cavendishom pôvodne dostal 30 sekundovú penalizáciu, ktorá ho zaradila z druhej na 115. priečku. Pôvodný trest sa prejavil aj na poradí v súťaži o zelený dres. Tam vďaka penalizácii Peter stratil 80 bodov a padol z druhej priečky na 23. miesto so ziskom 15 bodov. Na svojho najväčšieho súpera priebežne prvého Arnauda Demárea strácal 109 bodov. Obrovskú stratu však Peter mal šancu ešte dobehnúť, nebyť krutého rozhodnutia poroty.

Podľa najnovších správ je totiž Peter Sagan zo 104. ročníka Tour de France diskvalifikovaný!!! Za všetko hovorí aj poradie o zelený dres, kde už meno Petra Sagana nefiguruje. Sagan sa po pôvodnej penalizácii nachádzal na 23. priečke, no na nej už nájdeme bieloruského jazda tímu Sky Vasilija Kiryienku.

 

Zdroj: Letour.fr | Foto: YouTube