Pikantní súperi: Dunajská Streda sa môže tešiť aj na gigantov!

Ak nepočítame bratislavský Slovan, ktorý po kontroverznej kontumácii zápasu 1. predkola Ligy Majstrov bude pokračovať v európskom ťažení v “majstrovskej” vetve Európskej ligy, tak v hre ostáva posledný slovenský zástupca. Sú ním futbalisti Dunajskej Stredy.

V 1. predkole EL totižto Žilina vypadla na pôde waleského The New Saints po výsledky 3:1pp a Ružomberok prehral vo švajčiarskom Servette FC rozdielom triedy 3:0. DAC si naopak ako jediný náš klub pripísal víťazstvo, keď na pôde tradičného islandského účastníka v európskych pohároch z Hafnarfjarðaru zvíťazil 2:0. V druhom predkole, kde by mu mali aspoň vďaka národnému koeficientu fandiť všetci slovenskí fanúšikovia, ale bude mať možno oveľa ťažšiu úlohu.

Dôvodom je prostý fakt, a síce, že ako nenasadený celok si hráči DAC určite zahrajú proti niekomu nasadenému. Na rozdiel od 1. predkola však tentokrát do hry vstupujú už aj celky z futbalovo najvyspelejších krajín. Čo sa týka koeficientu a zrejme aj všeobecného pohľadu na vec, vôbec najsilnejším súperom Dunajskej Stredy by mohol byť Mourinhov Tottenham. Ten v ostatných štyroch sezónach hral Ligu Majstrov, pričom v roku 2019 to dotiahol až do samotného finále.

No šiesty tím Premier League zďaleka nie je jediným atraktívnym, no zároveň prakticky nehrateľným súperom pre náš celok (aj keď pri hre na jeden zápas sa môže stať čokoľvek). V hre je aj Ibrahimovićove AC Miláno, ktoré po korone v Serie A zaznamenalo bilanciu 9-3-0. Medzi ďalšie TOP celky patrí nemecky Wolfsburg, tradiční účastníci minimálne EL ako FC Basel a FC Kodaň, poprípade rozbehnutý Rangers vedený Stevenom Gerrardom, horkokrvné tímy typu APOEL Nikósia, Galatasaray, FCSB (bývalá Steaua Bukurešť) alebo ambiciózna španielska Granada.

Pikantnými, no oveľa prijateľnejšími súpermi z hľadiska postupu by boli české tímy Jablonec a Liberec, pripadne premožiteľ Žiliny – The New Saints. Posledný menovaný zároveň patrí medzi papierovo najslabšie nasadené tímy, podobne sú na tom napríklad Zrinjski Mostar, Žalgaris, Škendija Tetivo či Motherwell. DAC hrala vo svojej histórii v pohárovej Európe šesťkrát, z toho päťkrát prešla cez jedného súpera (ako aj teraz), no cez druhého zatiaľ nikdy. Podarí sa jej to konečne?

Žreb 2. predkola je na programe 31. augusta a zápasy sa odohrajú 17. septembra. Opäť sa hrá na jeden zápas a žreb určí, kde sa duel odohrá.

Zdroj: UEFA.com | Foto: Twitter