Piqué si nedá pokoja: Tentokrát znevážil úspechy Realu Madrid z posledných sezón!

Gerard Piqué nepatrí k ľuďom, ktorí si kladú servítku pred ústa. Najmä nie vtedy, ak je témou Real Madrid, najväčší rival Barcelony. Tentokrát sa nechal počuť, že tituly Realu z posledných sezón sa nedajú porovnávať s víťaznou érou Barcelony pod Pepom Guardiolom.

Gerard Piqué sa v rozhovore pre Movistar + vyjadril na adresu posledných úspechov Realu Madrid. Kráľovský klub od príchodu Zinedina Zidana v januári minulého roka získal piatu veľkú trofej. Podľa Piquého sa však tieto úspechy Realu Madrid nedajú porovnávať s érou Barcelony v rokoch 2008-2012 pod vedením Pepa Guardiolu. V tomto období Katalánci získali 14 významných pohárov a vládli futbalovému svetu.

“Nemôžete porovnávať, čo sme za tie roky vyhrali s tým, čo vyhral Real Madrid v posledných dvoch rokoch. To, čo sme dokázali, bolo, že Real Madrid absolvoval oslavnú jazdu po výhre Copa del Rey. V deň, kedy nás uvidíte na oslavnej jazde po víťazstve Copa del Rey, budete môcť povedať, že Real Madrid sa stal dominantným,” provokačne na adresu “Bieleho baletu” dodal Piqué.

Narážal tak na moment, keď v roku 2011 Real Madrid po porážke Barcelony vyhral španielsky kráľovský pohár a absolvoval víťaznú jazdu na námestie Cibeles, aby oslávil titul s fanúšikmi. Barcelona vyhrala pohár už tri roky po sebe, teda aj tento rok, no oslavnú jazdu neabsolvovala. V Španielsku sa vo všeobecnosti titulu Copa del Rey neprikladá príliš veľký význam v porovnaní s ostatnými veľkými trofejami. Paradoxne, najviac krát ho vyhrala práve Barcelona, ktorá má s 29 titulmi náskok 10 víťazstiev na Real Madrid.

Spomínaný kráľovský pohár v roku 2011 padol Ramosovi počas osláv pod kolesá autobusu

Zdroj: Espn.co.uk, YouTube | Foto: Twitter