Po prostredníku ďalší nechutný čin: Dištanc pre hviezdu Tottenhamu!

Každý vrcholový športovec musí myslieť na to, že je sledovaný miliónmi fanúšikov po celom svete. Mal by byť správnym vzorom pre mladé nádeje daného športu na športovisku, no aj mimo neho. Hviezda Tottenhamu to však so správaním nezvláda ani na trávniku, ani mimo neho. 

Slovenskí priaznivci si iste pamätajú na kvalifikačný zápas v roku 2017 na Majstrovstvá sveta proti Anglicku vo Wembley. V tomto zápase predviedol útočník domácich Dele Alli obscénne gesto, keď vztýčil svoj prostredník k rozhodcovi po súboji s Martinom Škrtelom. Vtedy vyfasoval finančnú pokutu a dištanc na jeden zápas. Tentokrát dostal podobný trest, za možno ešte odpornejší čin.

alli tottenham dištanc

Vo februári tohto roka zverejnil Alli video na sociálnej sieti, v ktorom zosmiešňoval príslušníka ázijskej rasy tým, že ho označil ako nositeľa koronavírusu. Stalo sa to keď čakal na let do Dubaja, pričom na tvári mal rúško a v ruke prostriedok na dezinfekciu. Pritom vyslovil tieto hanlivé slová: “Vírus bude musieť byť rýchlejší ako toto, aby ma dolapil,” pričom kameru namieril na spomínaného človeka a dezinfekciu, ktorú mal v ruke.

Za tento svoj nemiestny humor dostal od Futbalovej asociácie pokutu vo výške 50 000 libier a dištanc na jeden duel, čo znamená, že Dele Alli nebude môcť nastúpiť na zápas proti Manchestru United v piatok 19. júna. Snáď sa už konečne poučí zo svojich chýb a v budúcnosti si na to dá oveľa väčší pozor. Na sociálnej sieti Twitter zverejnil ospravedlnenie z tohto prehrešku.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter