Po Ronaldovi čelí daňovým podvodom ďalšie hviezdne meno svetového futbalu!

0
2

Po obrovskej finančnej kauze, ktorá sa točí okolo Cristiana Ronalda, je na svete ďalšia. Aspoň tak to tvrdí španielske periodikum El País. Stredobodom pozornosti má byť tentokrát ďalší Portugalec – José Mourinho.

Obvinenia súčasného trénera Manchestru United sa ešte viažu k časom, keď pôsobil v Španielsku ako tréner Realu Madrid. José Mourinho mal údajne španielsky daňový systém ukrátiť o 3,3 milióna €.

Mourinho strávil na Santiago Bernabeu tri sezóny v rokoch 2010 až 2013. Zhodou okolností, časové obdobie, počas ktorého mal Ronaldo ukrátiť úrady na daniach o 14,7 milióna € (2011-2014), sa prekrýva s obdobím, kedy Mourinho pôsobil ako kouč “Bieleho baletu”.

Zdá sa tak, že v poslednom období sa v Španielsku začala poľovačka na významné futbalové osobnosti, ktoré sa mali vyhýbať finančným povinnostiam. Najprv na to doplatila barcelonská dvojica Lionel Messi a Neymar, v problémoch sa ocitla už aj spomínaná portugalská dvojica Ronaldo-Mourinho a zdá sa, že je len otázkou času, kedy španielski prokurátori ukážu prstom na niekoho ďalšieho.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter