Pochettino sa má vrátiť do práce: Jednania s účastníkom pohárovej Európy!

Mauricio Pochettino zaujal pred takmer desaťročím svojou prácou s mladými hráčmi v Espanyole a Southamptone, tie sa preňho stali odrazovým mostíkom na výslnie. Zažiaril v Tottenhame.

S ním štyri roky v rade ukončil sezónu v TOP 4 Premier League a dostal sa aj do finále Ligy majstrov. Naposledy viedol Paris Saint-Germain, ktorý doviedol k ligovému titulu. To ale nebolo pre náročných majiteľov dosť a rozlúčili sa s ním tučným odstupným.

Po štyroch mesiacoch sa ale môže vrátiť do práce. V týchto dňoch má jednať s iným účastníkom Ligue 1, a síce, ambicióznym OGC Nice. To v predošlej sezóne obsadilo 5. miesto a aktuálne hrá Konferenčnú ligu. Fanúšikovia ho môžu vidieť napríklad aj v Uherskom Hradišti, kde hrá svoje domáce zápasy FC Slovácko.

Nice v posledných siedmych sezónach vždy skončilo v Ligue 1 v hornej polovici tabuľky, trikrát v TOP 5. Aktuálne je ale až na 12. mieste. Sezóna sa však prakticky len rozbieha a podľa majiteľov má byť Pochettino vhodným kandidátom na nasmerovanie kabíny smerom hore. Trápi ho najmä ofenzíva, pričom Pochettino je vyznávačom ofenzívneho futbalu. Či skutočne behom ďalších dní usadne na lavičku francúzskeho klubu, uvidíme. Jeho meno bolo spájané aj s Chelsea, akutálne s Leicestrom.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mauricio Pochettino (@pochettino)

Zdroj: Sportbible | Foto: Instagram/Pochettino